• dün psikiyatrist tarafından 50mg hali reçete edilmiş ilaç. akşam 10'da aldım ilacı ve yatağa geçip kitap okumaya başladım. çok tatlı tatlı uyku geldi ve 10:45 gibi uyudum. sabah 9da uyandığımda uyuşukluk, uyku hali yoktu. sevdim bunu.
  • dün gece uyumam gerekiyordu, bir tane attım ağzıma bu haptan. sonra oje sürmeye başladım ve ojemi tamamlayamadan uyudum. 20 dakika içinde beni tamamen uyuşturdu, 10 saat uyudum uyandım ve hala uyuşuğum biraz. uyandıktan sonra konuşmakta bile zorlandım ilk 20 dakika çünkü çenem uyuşuk.

yavaş yavaş normale dönüyorum.
  • adam 25 mg ile hayvan gibi uyuyor da bizim doktur neden bize 200 mg yazıyor anlamış değilim. sadece şizofreni tedavisi olarak düşünmeyin majör depresyon ve anksiyete bozukluğunun* birlikte görüldüğü durumlarda da başvurulabiliyor.
  • ben uykusuzluğum için kullanıyorum. tabi psikiyatri tavsiyesiyle. normalde bana 6 saat uyku yetiyor ama bu ilacı alınca en az 10 saat uyuyorum. ama onu da kendimce dengeledim. 25 mg lık tabletin yarısını atıyorum 8 saat uykuyla kurtarıyorum. üstte bir arkadaş yazmış 50 mg atıyorum diye kendileri 20 saat uyuyor herhalde.
  • yeni psikiyatristime dertlerimi anlatmam sonucu verdiği yeni ilacım,antipsikotik.yanında 50mg lustral ile kullanıyorum.

diğer kullanıldığı hastalıkları bilmiyorum fakat,benim sıkıntım bir olayı çok düşünme ve çok irdeleme sonucu olayın içindeki kötü noktayı çekip bunu sinir haline dönüştürmekti.ruhsal olarak düz düşünmeye geçmek benim için iyi olacaktı,tabi 25mg'lık bir ilaçla bunu başarmak ne kadar sağlıklı orası tartışılır,ben halen psikoterapist taraftarıyım davranış bozukluklarında.

başlayalı 15 gün oldu,doktorumla görüşmemde ilk kullanmaya başladığından itibaren etkisini göreceksin demişti ve nitekim öyle oldu.aldıktan yarım saat sonra kafanız bulanmaya başlıyor şiddetli uyku ihtiyacı başlıyor ve aşırı şekilde derin uyutuyor,o yüzden gece yatmadan önce kullanıyorum.normal uyku sürem ortalama 8 saat iken 12 saat civarlarına yükseldi.düşünce olarak daha sakin kalmaya başladım,çok kurcalamıyorum aklımdaki şeyleri ve olanları.başladığımdan beri ilacın etkisi midir bilinmez ama odaklanma problemi yaşıyorum.sadece bir şeye uzun süre odaklanamıyorum.örneğin fakültede ders dinlerken hocayı dinlemek için başka bişeylerle uğraşıyorum,kağıda yazı yazıyorum resim çiziyorum ,öyle daha dikkatli dinleyebiliyorum söylediklerini.

onun haricinde söylendiği gibi alkolle kullanımı konusunda ciddi uyarı aldım doktordan.direk ''öldürür mü ?'' diye sordum,korkmayın öldürmüyor ama pek iyi sonuçlar vermiyormuş söylediğine göre.diğer antidepresan ilaçlarla eğlenmek için alkolle kullandığım çok oluyordu,özellikle prozac ve alkol epey eğlendiriyordu beni.ama bu ilacı kullanmaya başladığımdan beri alkol almıyorum.ayrıca kilo aldırma etkisini görmedim,sadece uykuda geçirdiğiniz süre arttığı için hareket etmeniz gerekiyor uyanık olduğunuz süre içerisinde,bunun için de spora başlamak kullananlar için iyi olacaktır.hem kafa karışıklığınızı azaltıp,hem de spor ile mutluluk hormonu salgılamanız sayesinde güzel sonuçlar alabilirsiniz.

geçmiş olsun diliyorum,güzel uykular.

edit : ağır cinsel problem yaşatıyor ekleyeyim,çükünüzün yerini unutabiliyorsunuz.bu yüzden kestim daha da kullanmam.
  • ketiapin etken maddesi ile berksam ilaç tic. aş. tarafından ruhsatı alınan bildiğiniz seroquel cedrina muadili bir antipsikotik. resmi reçetelerde fark çıkarmıyor şu anda.
  • bipolar, alzheimer ve şizofreni gibi tedavilerde kullanılan, acaip uyku getiren, mümkünse gece yatmadan önce alınması gereken tablet. alkolle katiyen kullanılması yasaktır. yoksa nasıl çarpar anlamazsınız. şu sıralar doktorlar her teşhise yazıyormuş gibi geliyor bu ilacı ama tam kestiremedim.
  • uyku ilacı olarak doktor yazmıştı. 25'liğini ikiye bölüyorum. bir saat içinde uykum geliyo iki saate de uykuya direnemeyecek kadar baygın oluyorum. niye uykuya direniyosun derseniz, zaten onu bilsem bu ilaçlara başvurmazdım.
    ilk defa kullanacaksanız, azar azar başlayın.

ayrıca sabaha da leyla uyanıyosunuz, yani öyle ahım şahım bi ilaç değil. he bi hafta uykusuzluktan sefil olunca iyi geliyor, o ayrı hadise.
  • iyi bir uyku ilacı olduğuna inanıyorum. çok uzun zamandır neredeyde bütün uyku ilaçlarını deneyimlemiş olarak, ertesi gün kalktığımda ağırlaştırmayan, güne normal başlamamı sağlayan bir ilaç. fakat gördüğüm rüyalar gerçekten korkunç. gerçekten kendimi kötü hissediyorum o rüyalar yüzünden, keşke böyle bir durum olmasaydı
  • 2019'dan bu yana kullandığım desyrel 100 mg son 3 haftadır uyutmadığı ve anksiyete krizlerine girdiğim için psikiyatra gittim ve gyrex 50 mg ile birlikte validol damla verdi. ilk 4-5 gün yatmadan 1 saat önce gyrex içtim. uykum fazlasıyla geldi uyudum ama gecenin 3-4'ünde uyandım yine. validol damladan 10-15 damla arası bir su bardağı suya karıştırıp içtim gece uyanınca halsizlik yaptı ama iyi uyutamadı. son 2 gündür gyrex'le birlikte 10 damla validol içerek yatıyorum, gece uyanıp tuvalete gitsem bile mışıl mışıl uyumaya devam ediyorum. kafam da sersem gibi de olmuyor gün içinde.

yattığı gibi uyuyan arkadaşlar kıymetini bilin bu özelliğinizin. yaklaşık 2011'den bu yana ara sıra yorulduğumda uyusam da, genel olarak bir uyku bozukluğum var. ilaçsız uyuyabilmek büyük nimet.
hesabın var mı? giriş yap