şükela:  tümü | bugün
 • türkiye çok acayip bi ülke. twitter'a giriyorsun, devrim oluyor; instagram'a bakıyorsun herkes tatilde, partide ya da fashion week'te; şöyle kafanı kaldırıp bir sokağa bakıyorsun, dünün aynısı..

  bulunduğun her yerde ve takip ettiğin her mecrada kendin gibi insanlar var. yeni dünya düzeni ve sosyal medyanın filtreleme sistemi sayesinde, kendimiz gibi insanlarla bir arada olup kendi medyamızı takip ediyoruz.

  bunun işe yaramadığını söylemiyorum, hatta tam tersi; bence en çok bu işe yarıyor. kendin gibi insanlarla bir arada oldukça, düşüncelerini daha açıklıkla söyleyebiliyor, kendin gibi davranabiliyorsun. aksi takdirde çok zor, yani türkiye'de çok zor, özellikle lgbt üyeleri için.

  lgbt'yle ilgili bugüne dek çıkan tüm yayınların odağı siyasi haberlerdi ve zaten öyle olmak zorundaydı. ama bir yandan baktığımızda da, en eğlendiğimiz eylemler lgbt yürüyüşleri, gay yazarların hepsinde madilik diz boyu ve aslında çoğu birer trendsetter.

  "biz varız, burdayız" demenin en güzel yollarından biri de, kimseyi umursamadan yazmak, kendin gibi davranmak, ısrarla ve ısrarla kendin olmak. işte tam da bu fikirden yola çıkan eşcinsel yaşam dergisi gzone; kısa sürede küçük ekibiyle çok şey başardı.

  şu ana kadar çıkardığı 8 sayının yanında, günlük hit'i birçok lifestyle mecraya taş çıkartacak bir web portalına da sahip. haberleri bundle uygulamasında yer alıyor. aylık dergilere app store'dan ve google play'den ulaşabiliyorsunuz.

  tüm bunlar olurken, göz ardı edilemez bir başarı varken, türkiye'de markalardan reklam alamıyorlar. google adsense, eşcinsel içerik nedeniyle engelliyor.

  ne kadar yok sayılmaya çalışılırsa çalışılsın, eşcinseller var, burdalar ve takip ediliyorlar.

  http://gzone.com.tr/
 • demet akalın'ı ve o boktan şarkılarını yere göğe sığdıramayan bir müzik eleştirmenine sahip olması klişe besleme fabrikası bir ürün olduğunu gösteriyor. arkadaş, hepimiz ibneyiz tamam da hepimiz kadınsı değiliz, bu sizin düşündüğünüzden daha geniş bir camia; bu nedenle hedef kitlenizi travestilerden ya da travesti olmaya beş kalan gaylerden daha geniş tutsanız iyi olmaz mı? acilen men's health ve gq'dan filan olaylara biraz da erkek gözüyle bakabilen birilerini transfer etmeleri gerek. kırk sayfa sezen haberi ne amk.
 • bugün varlığını öğrendiğim dergi. türkiye'de yaklaşık 3 milyon eşcinsel var. (amerika'daki araştırmalara göre nüfusun yaklaşık %3,8'i eşcinsel) bu 3 milyon insana hitap eden bir yayın olmasına çok sevindim. umarım gzone uzun yıllar boyunca yayın hayatına devam eder.
 • gay ama türkçesi bozuk gay.

  internet bloglarından bir kaç magazinsel haber okudum, yazıları kim yazdıysa klavyeye oturmuş sanırım, tek bir cümleyi bile bir araya getiremeyenleri çalıştırıyorlar kanımca.
 • eğlenceli partiler düzenleyen ve instagram paylaşımlarını sevdiğim eşcinsel yaşam ve kültür dergisi.