• iki günümü verdim ve kitabı bitirdim. hakkında bir kaç kelam edelim.

--- spoiler ---

- hikayenin başında trende karşılaşıp başına bela olan ve sırlı bir şekilde ortadan kaybolan amcanın akıbeti ne oldu, trenden indikten sonra bir daha görülmedi, üzerinde bi sır perdesi var gibiydi, bizim elemanla ileriki bölümlerde karşılaşır diye bekledim ama hayal kırıklığı oldu, bahsi geçmedi bile.

- ne kadar boş bi karaktersin sen öğretmen o kadar yalnız kaldın, doktordan bi kitap istemedin, vakit geçsin diye okur insan hiç değilse hadi o kadar vizyonun yok çocuklara faydam dokunsun, kendimi geliştireyim, derslere hazırlanayım diye hiç düşünmedin.

- ana karakterle aramda bağ oluşmadı, zelihası var deli gibi seviyor ama kendisine yemek veren tombul yüzlü kadından cinsel beklentilere sahip, hadi onu yalnız kaldığı için sanrılara kapılmasına yorayım, adam baştan önyargılı geliyor, kıl hareketlerde bulunuyor, ateşe tapanlar diye neyin ne olduğunu anlamadan üstüne mektup yazıyor. muhtarı karşısına alıyor, köylülerle arasında hep mesafe var, hakir görüyor, kitabın yazarı bile o kadar gıcık olmuş ki hikayenin sonunda onu konuşturmuyor, şeytan itin götüne sokup sokup çıkartıyor.

-köyde sanki üç kişi var muhtar, öğretmen ve doktor diğerleri ete kemiğe bürünmemiş npcler.

- hikayenin başında doktorun evinde zeminde 3 tane adam görüyor, doktorun ailesinden diye düşünüyor, sonra doktorun yalniz yaşadığını öğrenince neden sormuyorsun be adam bunlar kimdi neyin nesiydi diye, ampır ampır sorular soran bi karektersin zaten.

- hakkını teslim edeceğim bi kısım vardı o da karın yağmasıyla beraber 45 gün evin içinde yalnız kaldığı bölümdü, gerçekten o psikolojiyi yazar bize güzel yansıttı.

- beklenytiyi o kadar kabarttın sayın yazar ama şeytanın konuşmasını biraz daha uzun tutsaydın keşke bitirince eeee dedim devamı nerede bunun sanki yarıda kesilmiş gibiydi.
    --- spoiler ---

velhasıl sürükleyici bi kitap, daima bi gerilim var, dili akıcı, kendisini geliştirirse bu dalda çok güzel işler çıkarır, yazarın başka kitapları varsa okunması tavsiye edilir.
  • kitabı şimdi bitirdim. gayet güzel ve akıcı bir hikaye. fakat sonunun bu kadar basit ve hızlıca yazılmış olması iyi olmamış. daha uzun bir son ve ana karakterin bedenini teslim edişi anlatılabilirdi. tebrik ederim. uzun zamandır böylesine etkileyici bir kitap okumamıştım. umarım bir gün basılır ve rafımda ki yerini alır. kalemine sağlık dostum…
  • tarikat kültü, paranoya ve yalnız bırakılma üzerine yazılmış güzel bir korku hikayesi. korku türünün klişelerini ters düz eden amatör ama başarılı bir çalışma. ahmet isimli bir öğretmenin askerlik görevini yapmak üzere h. köyüne gidişini anlatıyor. 70'li yılların başında geçen hikaye, bir yıllık zaman dilimini kapsıyor. o vakitte öğretmenler, silah altına girmeden askerliklerini tamamlayabiliyorlardı. kamuflaj bile giymeden devletin onları atadığı bir köyde askerlik görevini bitirme hakları vardı. ahmet de bu şekilde h. köyüne yollanmış bir öğretmen. köyün bir önceki öğretmeni denilene göre köyden kaçmış. neden kaçtığı bilinmiyor. zaten hikaye tam bir belirsizlik ve bilinmezlikler toplamı. hikâyenin sonuna kadar köyde tam anlamıyla neler döndüğünü tahmin etmeniz imkansız. ancak son iki bölümde gerçekte neler olduğunu öğrenene kadar bir sürü tahminde bulunuyorsunuz. ve hikâyenin sonunda inanın hiçbir tahmininiz tutmayacak. hikâyenin bitmesiyle birlikte yeni baştan okumak isteyeceksiniz. korku türünü sevenler için klişelerin bu sekilde ters düz edildiğini görmek büyük bir zevk olacaktır.

https://www.wattpad.com/story/160362348-h-köyü
hesabın var mı? giriş yap