şükela:  tümü | bugün
 • tanıtım filmi: https://www.youtube.com/watch?v=8-ry6fwvrq0

  --- spoiler ---

  kadının bildik kalıpların dışına çıkması teması, h&m’in 2016-2017 sonbahar/kış koleksiyonunu tanıtmak için forsman & bodenfors’la hazırladığı kampanyayla devam ediyor.

  sonbahar koleksiyonu için hazırlanan kampanya filminin kadrosunda yer alan aktris ve model lauren hutton, trans aktris ve model hari nef, lion babe grubunun solisti jillian hervey gibi ünlü isimler de göz dolduruyor.

  h&m’in çıtı pıtı, kırılgan kadın imajını yerle yeksan eden, yönetmen gustav johansson imzası taşıyan reklam filminde fazla kilolarına rağmen bedeniyle ve koltuk altı tüyleriyle barışık, saçlarını 3 numara tıraş ettirmiş, vücut geliştirme egzersizleriyle pazılarını şişirmiş, yatakta yemek yemekten çekinmeyen, iş toplantılarına katılan, dans edip şarkı söyleyen ve davranışları yüzünden kimseye hesap vermeyen, etraftaki şaşkın bakışlara aldırış etmeyen kadınlar yer alıyor.

  feminenliği prototip olmaktan çıkararak hayatın her alanında korkusuzca varlığını belli eden kadınlar, tom jones’un “she ıs a lady” parçasının lion babe cover'ı eşliğinde kameraya en doğal halleriyle poz veriyor.
  --- spoiler ---

  http://bigumigu.com/…niden-sorgulatan-reklam-filmi/
 • güzel çalışma olmuş.

  kadını aşağılama gibi bi durum söz konusu olmadığı için sözlükte gündem olmaması normal.
  bi şort giyen kızın asıl amacını tartışmak değil.
 • fazlasıyla takdir edilesi reklam. koton'un iki sene sonra çocuk istismarının %10 ile %53 arasında değişkenlik gösterdiği bu ülkede -yine- çocuğu bu sapıklara pazarlarcasına hazırlanmış reklamının gündem olmamasına şaşırdığım kadar bu reklamın gündem olmamasına da şaşırmaktayım. kadın dişini karıştırırken de kadındır, kiloluyken de, yaşlıyken de, yattığı yerden patates kızartması yerken de, metroda bacaklarını uzatırken de alt metniyle dolup taşan filme feminist ablalarımızdan bir alkış gelmemesi şaşırttı doğrusu.
 • beni h&m ile tanıştırmış ve bir hafta içinde 1000 tl harcatmış reklamdır.