şükela:  tümü | bugün
 • kendisi hakkında söyleyebileceğim tek şey;
  bu adamın açık açık allah belasını vermiştir. yok böyle bir hayat, kader tamlaması amk.
  adam dünya üzerinde görülebilecek tüm acıları görmüş bi tek hamilelik acısını bilmiyor desek yeridir valla.
  ekşi sözlük yazarından bahsetmiyorum, bilim kurgu ve felsefe üzerine kitapları olan yazardan bahsediyorum.
 • sinemaya bakışı suspiria'yı seth macfarlane'in elinden çıkarmaya benziyor. öyle de acayip bir yazar.
 • cthulhu mitosu'nun yaratıcısı, korku ve bilim kurguyu mükemmel bir şekilde birleştiren, günümüz yönetmenlerinin örnek alması gereken bir yazar

  annesi ve babası aynı akıl hastanesinde ölmüştür, sanırım bu durum onun neden normal bir insan olmadığını yeterince kanıtlar nitelikte

  yaşarken hiç öykü kitabı basılmadı

  gündüzleri genellikle uyuduğu için nadiren gün ışığına çıkarmış

  geceleri korkadı, bu korkunun kaynağı karanlık değil hikayelerinde de anlattığı “gece kasveti” (nightgaunts) adını verdiği yaratıkları hayal etmesidir.

  öldüğünde karısının söylediğine göre cinsellikten hoşlanmıyormuş

  bir çok filme, müziğe hatta oyuna ilham kaynağı olmuştur
  re-animator (herbert west - diriltici)
  the thing (deliliğin dağlarında)
  metallica - the call of cthulhu ve black sabbath - behind the wall of sleep (aynı adı taşıyan hikayelerden esinlenilmiştir)
  call of cthulhu adlı oyunu bulunmakla birlikte, skyrim'den dota'ya birçok oyunda irili ufaklı referanslar vardır
 • en sevdiğim yazarlardan biridir. eserleri içerik olarak olağanüstü güzelliktedir ancak üslûbu çok hantaldır, yazdıkları akıcı değildir.

  aşağı ırklardan (untermensch) hoşlanmamakta ve bunu yazısal olarak dile getirmektedir.

  her arızalı insan gibi annesiyle patolojik bir ilişkisi vardır.
 • inanılmaz bi hayal gücüne sahip olup kafayı betimlemeyle bozmuş adam.
  çok yoruyor mekan tasvirleri beni, okurken dayak yiyorum adeta.bi kitabı var 10 aydır bitiremedim.yeni kitaplarım gelecek diye hızlıca okuyup bitirmeye çalışıyorum ama neden bu kadar zamandır bitiremediğimi tekrar hatırlattı bana sağolsun.
 • pulp korku yazınının tanrısı. poe gibi şiirsel değildir. insan psikolojisi, melankoli, yalnızlık vs. gibi kavramlarla işi yoktur, evrenin bilinemezliği ve kadim dehşeti ile ilgilidir. edebi anlamda çok güçlü bir yazar sayılmaz. korkunç, uğursuz, şom, kafirce, karanlık vb. gibi türün bilindik imgelerini yansıtan sözcükleri biraz fazla kullanır, ama bu kurduğu evrenin muhteşemliğini pek etkilemez. hayranları onu iyi edebiyat yaptığı için değil, yarattığı garip evrenler için severler. türkçe'de dost yayınlarından çıkan bütün eserleri adlı kitabı lovecraft'ı tanımak için fazlasıyla yeterli. lovecraft'ı damardan anlamak için, özellikle, deliliğin dağlarında ve ctulhu'nun çağrısı adlı uzun öyküleri tavsiye edilir.
 • sinema bilgisi takdire şayan karşılıklı freud tartistigimiz gelecegin yonetmeni.
 • kitapları allen poe nunkilere benzer. öykülerini okurken anlamıyorum diye düşünürsünüz fakat hikaye bitipte şöyle bir geriye çekilip düşündüğünüzde yazım tarihini de göz önüne alırsak, vay be dersiniz..
 • okuru bilinmezlik, tekinsizlik, anlasilamayan ile korkutan yazar. yasadigi surece degeri bilinememistir. hikayeleri ucuz roman dergilerinde(pulp fiction) cikmistir.

hesabın var mı? giriş yap