şükela:  tümü | bugün
  • yeniçağ tarihçisi akademisyen. kırklareli üniversitesinde çalışıyor sanıyorum. çoğu akademisyen gibi aileden akademisyen.

twitterda son dönem (bkz: ozan sağsöz) tarafından önerildiği için takip ediyordum. çoğunlukla yeni bitirdiğine kani olduğum doktora tezinin heyecanını yansıtan ve doktora çalışmalarını yaptığı ispanya ile ilgili tweetlerine denk geldim.

bugün ise bir tweet atmış, ben de bu tweeti alıntılayarak kendisine #ff verdim. siyasi öngörüsüzlüğüne de atıfta bulunarak. zira "büyük milletimizi" temsilen orada olmayan devlet görevlileri ile ilgili algı çarpıtma ve dümen suyuna girme işlevini yerine getiriyordu. büyük ihtimal içindeki milli duygular kabarmıştı, hem devlet görevlileri propagandaya gitse de ne olacaktı ki? lakin akademide öğrendim ender şeylerden biri olan "farklı görüşleri anlama, tartışma ve sinerji oluşturma" bu hocamızda vücut bulmamış olacak ki, beni engelledi.
    canı sağ olsun.
    biz de ozan'ı takip ederiz.
  • buraları okuyorsa twitter’da son derece itici bir profil çizdiğini söyleyelim. tamam doktoranı tamamladın, tamam zor bir süreçti, tamam yrd. doç. oldun da yeter yahu, bıktık. hayır takip falan da etmiyorum fakat yine de timeline’a düşüyor bir şekilde. şimdi bir de doktorasını basmışlar sanırım, hayırlı olsun. bir ergen gibi değil de yetişkin gibi davranmasına vesile olsun diyelim. babadan gelen özgüven ve şımarıklığa da bir yere kadar tahammül edilebilir çünkü.