şükela:  tümü | bugün
 • h1z1'in battle royale mode'unun yeni ismi olacak oyun.
  17 şubat'tan sonra oyunu satın alanlar survival ve king of the kill olacak şekilde iki oyun arasından seçim yapmak zorunda kalacak. (ya da parayı bastırarak ikisini birden satın alacaklar) 17 şubat öncesi h1z1 satın alanlar ise tek fiyata iki oyuna da erişim sağlayabilecekler. almayı düşünen varsa 17 şubat'tan önce fırsatını kaçırmasın derim.
 • arayüzünde play dedikten sonra öylece kalan oyun.

  steamden silip tekrar kuruyorum, yine olmazsa başına gelen bir suserin yardımını rica ederim.

  bir heves satın aldık videolara kanıp ama bakalım oynayabilecek miyiz...
 • h1z1 oyununun ikiye ayrılmadan önceki battle royale modunun oyun ikiye ayrıldıktan sonraki ismi.
 • şehrin içindeki bi evin arka bahçesinde pat diye çimin içine düşmeye başladığım oyun.paraşüt efektinden daha iyi düşüyordum.ama alt yarıma kadar girdim çimin içine.üst yarım ise çimlerin arasına saklı şekilde bekliyorum öyle.hareket edemiyorum,elimde pompalı,kafamda kırmızı kask,loot full.gaz gelene kadar 15 dakika bekledim mecburen.çok iyi loot toplamıştım, bırakmak istemedim oyundan çıkarak.3 dakikaya yakın da gazın içinde sargı bezlerini 45 saniye de bir falan kullanarak dayandım.öldüğümde 6. olmuştum.ne birine sıktım ne bişey yaptım.

  bu da böyle ilginç bir hayatta kalma anımdır*
 • oyundan birkaç püf nokta;

  - mouse hassasiyetini düşürmeniz daha rahat nişan almanızı sağlar. oyunun ayarlar bölümünden mouse hassasiyetini azaltırsanız alıştıktan sonra daha rahat vurursunuz.

  - nişan alırken rakibin kafasına doğru almaya çalışın. eğer rakip uzaktaysa başının biraz üstüne ateş etmeniz merminin hedefe düzgün ulaşmasını sağlayacaktır.

  - kapıların açık olduğu yerlere dikkat edin, büyük ihtimalle pusup sizi bekleyen birisi olacaktır.

  - kullandığınız taşıtın anahtarını almayı unutmayın. aksi halde siz bir yere girip mühimmat ararken birisi arabanızı alıp hızlıca kaçabilir.

  - harita okumak çok zor değil. sağ üstte yazan n,s,e,w işaretleri yönlerin (kuzey, güney, doğu, batı) ingilizce baş harfleridir. sağ alt tarafta bulunduğunuz bölgeyi gösteren yeri okuduktan sonra buna göre yön tayin edebilirsiniz.

  - çatışma sonrası yaralandıysanız hemen bandaj yapın veya ilk yardım çantasını kullanın. canınızı ne kadar doldurursanız o kadar rahat edersiniz, ansızın birisi saldırabilir.

  - rakiple sıcak temas halindeyken şarjör değiştirmeyin. bu size vakit kaybı sağlar ve büyük ihtimalle ölürsünüz.

  - harita daraldıkça araba kullanmak size avantaj sağlamayabilir, bu durum haritanın biteceği bölgeye göre değişir. harita ufaldıkça arkanızdan saldırılmaması için zehirli gazın hemen önünde durarak onun gideceği yöne doğru yol alabilirsiniz.

  - uçak drop attıktan birkaç saniye sonra başka bir uçak drop'un etrafını bombalar. o yüzden hemen yanaşmayın bırakın bombalasın. drop'a gitmeyi hedeflediyseniz çok dikkatli gidin çünkü herkes ona gitmek isteyecektir ve uzaktan izleyip pusu kuranlar olabilir.

  - ateş ederken öne doğru koşmayın, yana doğru yürür vaziyette ateş etmeye çalışın.

  - iki kişi çatışıyorsa müdahale etmeyin. biri öldükten sonra diğerini öldürmek için bekleyin ve hayatta kalanı uygun anda öldürün.
 • gün itibariyle 5.5 gb güncelleme almış oyun
 • 5.5gb güncelleme alan ve baştan aşağı değişen oyun. indirip denedim dün, pek sevmedim açıkcası. herşeyi gösteren bildirimler kotk ruhuna ters, ne zaman gaz salınacak, kaç dakika kaldı bunların hepsi ekranda tek tek görünüyor.
 • boyuna tokat manyağı olduğum oyun. ilk silahı alırsam 1-2 kişi vuruyorum ama gerisi gelmiyor. bugüne kadar en fazla 6 kişiyi vurabildim. bu oyun bana göre değil kesinlikle, bir türlü alışamadım.
 • iade ettiğim başka bir oyunun parasıyla aldığım oyundur.

  daha evvel çok okudum, şöyle buglar var böyle hatalar falan diye. ama pek takmadım sonuçta her şeye dikkat eden bir oyuncu değilim, oynar geçerim pek sallamam diye daha doğrusu en fazla ne olabilir yea diyerek oyunu aldım.

  indirmek için yeni yılı bekledim, malum akk sıfırlansın istedim. yeni yıla girince de fırsat bu sabah geçti elime. 10 gb oyunu 3-4 saatte indiriverdim. her neyse yükledim falan hesap açma falan derken play tuşuna bastığımda oyun bana zınk diye "need service pack 1" hatası verdi.

  tamam dedik açalım güncellemeleri yükleyelim madem. denetim masası - güncellemeler falan derken. güncellemeleri denetle tuşuna bastığımda bilgisayar bana bu sefer hata kodu verdi. güncellemelere erişemiyorum. haydeee oradan kodun çözümünü bul, onu deniyorum olmuyor bunu deniyorum olmuyor. en sonunda service pack 1i elimle kurmayı denedim.

  daha hızlı olur diye torrentten eng service pack1 buldum. ama gerizekalı olduğum için eng ibaresini fazlaya ciddiye almadım.

  4 gblık service pack paketi ingilizce diye kurulmadı. bilgisayar dilimle uyuşmuyormuş. tamam dedik bizim salaklığımız. hemen türkçesini buldum 2 gb kadar, indiriverdim. onuda yükledim bir şekilde.

  artık bilgisayarım service pack 1e geçmişti. rahat bir nefes aldım 500. pc resetlemeden sonra steamı açtım ve oyuna tıkladım. eşşek kadar çalıştırılıyor yazıyor fakat oyun bir türlü açılmıyordu. alla allah falan derken "oyna" tuşuna bastıktan yaklaşık 2-3 dakika sonra oyun ekranı belirdi karşımda.

  hadi bakalım bu sefer oynayalım derken daha play ekranı gelmeden "launcpad" hatası çıktı karşıma. aradık çözümünü herkesin denediği ve başarılı olduğu yöntemi denedim orospu evladı bilgisayarım güncelleştirme hatasını düzeltemediği gibi bunu da düzeltemedi.

  saat 14 den beri oynamaya çalıştığım orospu evladı oyunu 23 itibariyle hala oynayamadım, oynayabileceğimi de düşünmüyorum. kötü bir bilgisayara sahip değilim, hiç bir oyunda böyle de bir problem yaşamadım ama demek ki h1z1 dedikleri kadar sikik bir oyunmuş.

  daha oyuna giremeden benim bütün günümü hatalarını onarmak/onarmaya çalışmakla geçirtti. iade etmek istemiyorum çünkü indirimlerde bitti, keko gibi kaldım.

  özetle: almayın amk oyununu.

  edit: akk'yi de bitirdik sayesinde sağolsun.

  edit2: launchpad hatasını çözdüm, arkama yaslandım ve playe bastım. yüklü olduğu halde servicepack 1 hatası verdi

  ananızı sikeyim tamam mı. ananızı sikeyim.