şükela:  tümü | bugün soru sor
 • h1z1'in battle royale mode'unun yeni ismi olacak oyun.
  17 şubat'tan sonra oyunu satın alanlar survival ve king of the kill olacak şekilde iki oyun arasından seçim yapmak zorunda kalacak. (ya da parayı bastırarak ikisini birden satın alacaklar) 17 şubat öncesi h1z1 satın alanlar ise tek fiyata iki oyuna da erişim sağlayabilecekler. almayı düşünen varsa 17 şubat'tan önce fırsatını kaçırmasın derim.
 • arayüzünde play dedikten sonra öylece kalan oyun.

  steamden silip tekrar kuruyorum, yine olmazsa başına gelen bir suserin yardımını rica ederim.

  bir heves satın aldık videolara kanıp ama bakalım oynayabilecek miyiz...
 • h1z1 in 2 farklı bölümde olması mantıken doğrumu yanlışmı görücez ama kesinlikle ödüllerin bu kadar azaltılması ve oyun içi trade sisteminin gelişmemesi çok büyük dezavantaj. bol bol giriyoruz. çok yol var gelişmesi için.
 • h1z1 oyununun ikiye ayrılmadan önceki battle royale modunun oyun ikiye ayrıldıktan sonraki ismi.
 • şehrin içindeki bi evin arka bahçesinde pat diye çimin içine düşmeye başladığım oyun.paraşüt efektinden daha iyi düşüyordum.ama alt yarıma kadar girdim çimin içine.üst yarım ise çimlerin arasına saklı şekilde bekliyorum öyle.hareket edemiyorum,elimde pompalı,kafamda kırmızı kask,loot full.gaz gelene kadar 15 dakika bekledim mecburen.çok iyi loot toplamıştım, bırakmak istemedim oyundan çıkarak.3 dakikaya yakın da gazın içinde sargı bezlerini 45 saniye de bir falan kullanarak dayandım.öldüğümde 6. olmuştum.ne birine sıktım ne bişey yaptım.

  bu da böyle ilginç bir hayatta kalma anımdır*
 • oyundan birkaç püf nokta;

  - mouse hassasiyetini düşürmeniz daha rahat nişan almanızı sağlar. oyunun ayarlar bölümünden mouse hassasiyetini azaltırsanız alıştıktan sonra daha rahat vurursunuz.

  - nişan alırken rakibin kafasına doğru almaya çalışın. eğer rakip uzaktaysa başının biraz üstüne ateş etmeniz merminin hedefe düzgün ulaşmasını sağlayacaktır.

  - kapıların açık olduğu yerlere dikkat edin, büyük ihtimalle pusup sizi bekleyen birisi olacaktır.

  - kullandığınız taşıtın anahtarını almayı unutmayın. aksi halde siz bir yere girip mühimmat ararken birisi arabanızı alıp hızlıca kaçabilir.

  - harita okumak çok zor değil. sağ üstte yazan n,s,e,w işaretleri yönlerin (kuzey, güney, doğu, batı) ingilizce baş harfleridir. sağ alt tarafta bulunduğunuz bölgeyi gösteren yeri okuduktan sonra buna göre yön tayin edebilirsiniz.

  - çatışma sonrası yaralandıysanız hemen bandaj yapın veya ilk yardım çantasını kullanın. canınızı ne kadar doldurursanız o kadar rahat edersiniz, ansızın birisi saldırabilir.

  - rakiple sıcak temas halindeyken şarjör değiştirmeyin. bu size vakit kaybı sağlar ve büyük ihtimalle ölürsünüz.

  - harita daraldıkça araba kullanmak size avantaj sağlamayabilir, bu durum haritanın biteceği bölgeye göre değişir. harita ufaldıkça arkanızdan saldırılmaması için zehirli gazın hemen önünde durarak onun gideceği yöne doğru yol alabilirsiniz.

  - uçak drop attıktan birkaç saniye sonra başka bir uçak drop'un etrafını bombalar. o yüzden hemen yanaşmayın bırakın bombalasın. drop'a gitmeyi hedeflediyseniz çok dikkatli gidin çünkü herkes ona gitmek isteyecektir ve uzaktan izleyip pusu kuranlar olabilir.

  - ateş ederken öne doğru koşmayın, yana doğru yürür vaziyette ateş etmeye çalışın.

  - iki kişi çatışıyorsa müdahale etmeyin. biri öldükten sonra diğerini öldürmek için bekleyin ve hayatta kalanı uygun anda öldürün.
 • gün itibariyle 5.5 gb güncelleme almış oyun
 • 5.5gb güncelleme alan ve baştan aşağı değişen oyun. indirip denedim dün, pek sevmedim açıkcası. herşeyi gösteren bildirimler kotk ruhuna ters, ne zaman gaz salınacak, kaç dakika kaldı bunların hepsi ekranda tek tek görünüyor.
 • boyuna tokat manyağı olduğum oyun. ilk silahı alırsam 1-2 kişi vuruyorum ama gerisi gelmiyor. bugüne kadar en fazla 6 kişiyi vurabildim. bu oyun bana göre değil kesinlikle, bir türlü alışamadım.