şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir aytekin g. atas , soner akalın türküsü. fırtına dizisinin müziklerinden. aytekin g. ataş bu türküyle her yöreyi, her şiveyi en güzel şekliyle söyleyebileceğini göstermiş oldu. ( raye'nin üstüne tanımam o ayrı)
 • fırtına'da dinlediğimiz muhteşem müziklerden biri.. aytekin g. ataş dostumuzun su sesinden dinlediğimiz bir eser...

  ha bu akan dereler
  denizlera dolacak
  söylesena güzelum
  sonumuz ne olacak

  ah duman kara duman
  sardi dört yanımızi
  ander kalsun sevdaluk oy
  alacak canımızi
  ha bu ander sevdaluk oy
  alacak canımızi

  dere akar taş ile
  gözüm doldi yaş ile
  nerelere gideyim
  ha bu garip baş ile
  gurbet mi gideyim
  bu sevdali baş ile

  oy gidi karadeniz
  sardi dört yanımızi
  ander kalsun sevdaluk oy
  alacak canımızi
  ha bu ander sevdaluk oy
  alacak canımızi
 • (bkz: anter)
 • yüreği buruşturup bi kenara atan, çehrede var olan en güzel yağmuru* akıtan, ben bittim duruşu ile ruhu buluşturan bir karadeniz türküsü.
  yorum için tüm sözler kifayetsiz kalır. var ol sesinle...

  zincirlerini atıp özgürlük peşinde koşan deresi fırtına , rüyama girmiştir hızır'da, gidip kendisini görmemi istemiştir sanki. bu sene, bu türkü ile fırtına deresi ziyareti vazifedir bu bedene...
 • aytekin g. ataş 'ın gerçekten doyuma ulaşılamayak eseridir. soner akalın!ın da katkıları kesinlikle göz ardı edilemez.
  lakin solistlik önplanı nedeniyle ayrı bir güzel olmuştur.

  sabaha kadar çalsın ben dinliyeyim. öyle bir güzeldir. yüreğe sağlıktır.
 • gizli kalmış, belki de yıllarca sineye çekilen karmakarışık duyguların bir anda ortaya tekrar çıkmasına sebep olabilen yumuşacık bir karadeniz türküsü.

  "ha bu akan dereler
  denizlera dolacak
  söylesena güzelum
  sonumuz ne olacak"
 • karadenizli olmayıp karadeniz müziği yapabilmek her ana-baba yiğidin harcı değildir , zira karadenizliler bu konuda çok misafirperver sayılmazlar. ama bu şarkıyı baş köşelerine yerleştirdiler bile. müziğe , folklore, dile gösterilen özenden, söyleyenin samimiyetinden ve pek tabii sesinin güzelliğinden olsa gerektir...
 • garip şeyler hissettiren bir şarkı bana. huzur gibi ama değil, üzüntü gibi ama o da değil, mutlu olmak desen hayır o da değil. olanlara razı olup kabullendirip güzel bir şekilde andırıp da ufacık gülümseten. bulamadım şimdi adını o hissin. ama işte öyle bir şey. bir kez dinlemenin yetmediği.
 • fırtina dizisinin sonunda çalan hoş karadeniz türküsü tıpkiı "gülbeyaz" dizisinde olduğu gibi bu karadeniz dizisi de bize aslında karadeniz türkülerinin ne kadar güzel olduğunu kanıtlayan müzikler sunuyor.gülbeyaz dizisnde de kazım koyuncu müzikeri keşfedilmiş dido ve şevval sam'ın sesiyle dinlediğimiz "ben seni sevduğumi" türküleri bir kez daha gönüllerde yer etmişti.bu türkü de en az "ben seni sevduğimi " türküsü kadar insanın yüreğini etkiliyor.insanlarda defalarca üstüste dinleme isteği uyandı rıyor belki de yarattığı etkiden kurtulmamak için...
 • bunu söyleyen do do bibe'yi de söyledi.