şükela:  tümü | bugün
 • "high frequency active auroral research program" ın kısaltması olup amerika ordusu tarafından geliştirilmekte olan bir proje. yetkililere göre bunun amacı füzeleri havada imha etmek, toprağın altını incelemek, denizaltılarla haberleşmeyi kolaylaştırmak, ve büyük bir alandaki tüm haberleşmeyi kesmek gibi çok çeşitli amaçları vardır...

  ancak amerikanın en ünlü jeofizikçilerindden birine göre ise bu teknoloji iklimleri değiştirmek, ozon tabakası ile oynamak, deprem yaratmak, radyasyon yaymayan termonükleer patlamalar yaratmak gibi korkunç güce de sahiptir....

  fazla bilgi için altavista ya da yahoo da haarp yi aramak yeterli...
 • 17 agustos depremiyle alakali olabilecegi du$unulen,ve de iddia edenlerin du$unceleri onyargisiz dinlenince "pekala olabilir" denilen $eyin kisaltmasi.
 • nicola tesla adlı bilim adamının araştırmalarının, başlangıç noktasını oluşturduğu teknolojidir. basitçe tesla, atmosfere bir manyetik dalga göndermiş ve bunun çok daha güçlü bir enerji olarak döndüğünü görmüştür. fakat tesla bunu insanlığın iyiliği için kullanmak istemiştir, 40km den 100 ampulu kablosuz yakması ve elektriğe meydan okuması, büyük şirketleri tedirgin etmiş ve tesla beş parasız ölmüştür. haarp şu an rusya ve amerika elinde büyük bir güçtür, en önnemli becerileri arasında;
  - hava koşullarını yönetmek
  - deprem oluşturmak
  - insan beynini etkilemek
  - dünyanın diğer ucundaki cihazları etkisiz hale getirmek, vardır.
 • rus woodpecker'in kiskanilmasi sonucu insa edilmis yazildigi uzere bol komplo teorisine yataklik eden dunyanin en dev anteni / vericisi. alaska'da oldugunu ve, hatta ozon tabakasinin neredeyse tam bu bolgenin uzerinde delik oldugunu belirmek gerekir.*
 • http://www.haarp.alaska.edu/ adresinde bahsedilen antenlerin fotograflarina ve datalara ulasilabilir.
 • (bkz: nicola tesla)
 • haarp aslen amerikan deniz kuvvetlerinin sürekli deniz aşırı çalışmasından doğmuş bir teknoloji. esas amacı uzak denizlerde ki gemi ve çok dcerinlerde ki deniz altılarla iletişim kurmak ve hatta savaş anında düşmanların iletişimini keserek kendi iletişimlerini sabit tutmak. "iyonosferi yükleyerek çalışan haarp hava olaylarınında iyonosferde oluşması dolayısıyla hava olaylarınıda kontrol edebilmektedir" denir doğruda olabilir. yukarıda ki yazılardan birinde ki gölcük depremi senaryosuyla ilgili olayın doğru olabileceğini gösteren bilgilerden biri de (ki alayı balonda olabilir) o gün gölcükde basit bir devir teslim töreninde abd li ve israilli üst düzey komutanların oluşu deniz üssünde hiç bir türk subaya giriş izni verilmeyen bir abd deniz altısının oluşu ve hatta yazıda belirtildiği üzere olay daha dünya basınına yansımamışken israillilerin yardım çalışmalarına başlamış olması sayılabilir... aslında amerikalıların deprem çalışmalarını ilk olarak arizona çölünde denedikleri daha gerçekçi ve uzak kıtada bir deneme için türkiye yi seçtikleri ancak fay hattının enerji birikiminin çok olması dolayısıyla beklendiği gib 4 şiddetinde bir depremin değilde yaşadığımız 7 küsürlük depremin yaşandıpıda söylentiler arasındadır. bununla birlikte haarpın hava kontrolününde ağustosta arizonada sınırlı bir alana kar yağdırarak denendiğide bu söylentilerde geçer vık ve de vuk...
 • geçen yıl iran'daki deprem'den tam bir yıl - ve hatta 58 dakika - sonra gerçekleşen aceh depremine dair komplo teorilerinin yine baş aktörüdür.
 • serdar turgut'un da diline düşmüştür bu "gizli örgüt" ve "haarp" olayları.

  güncelleme:
  (yazıyı direk ekliyorum yazarın affına sığınarak, kaynak değişmiş zaman içinde,
  bir daha değişip yazısı zamanın tozlu raflarında kaybolmasın)

  kaos'tan düzen yaratmak

  amerika'nın iran'a saldırı hazırlığına neden başladığını iyi analiz etmek gerekiyor. birçok insan amerika'nın irak'ta başarısızlık içinde olduğu sonucuna vardığından amerika'nın gerçek amaçlarını göremiyorlar ya da meseleyi terörle mücadele amacı gibi bir resmi açıklamayla geçiştiriyorlar. bu da olayı anlamaya çalışanların kafasında bir karanlık yaratıyor.

  amerika birleşik devletleri çok önemli ve de gizli bir tarihi işlev üstlenmiş durumdadır. hemen hepsi de gizli bir tarikatın üyesi olan güçlü insanlar dünyaya radikal bir düzen değişikliği getirme amacındadırlar ve abd devlet aygıtı bu amacın gerçekleştirilmesinde araç olarak kullanılmaktadır.

  planları çok eskiden beri yapılmakta olan bu amacın gerçekleştirilmesi işine 11 eylül saldırısı ile başlanmıştır.

  11 eylül ile birlikte amerika'da bir düzen değişikliği olmuş ve askerlere de karşı yapılan darbe ile yönetim yukarıda bahsettiğim gizli tarikat üyeleri tarafından ele geçirilmiştir. işletilmeye başlatılan planda en önemli rol ortadoğu'nun yeniden kurulmasına verilmiştir.

  bunun aynı zamanda dini bir savaş olması ve birçok dini sembol ile ezoterik inancın bu savaşta büyük rol oynaması bu nedenle kimseye şaşırtıcı gelmemelidir.

  amerika'nın artık netleşen amacı bölgede kaos yaratmaktır. gizli tarikatın umudu kaos ortamından bir düzen doğacağı yolundadır. irak'ta yaratılan budur. o ülkede tamamen bir kaos yaratılmıştır ve bu açıdan abd orada gayet de başarılıdır. çünkü kaos ortamında abd ve müttefikleri istedikleri gibi at oynatabilmekte ve ortamı kendi çıkarları için manipüle edebilmektedir.

  görünen o ki büyük operasyonun ikinci adımı iran'da atılacaktır; hedefe iran'ın konulması abd'nin bölgedeki amaçlarını gerçekleştirme yolunda gerekirse bir dünya savaşı çıkarmayı bile göze aldığını göstermektedir.

  bölgede kaos çıkarma planının içinde ne yazık ki türkiye de yeralmaktadır. amerika, kuzey irak'ta düzeni türkiye aleyhine değiştirerek ve pkk'yı kullanarak türkiye'yi kaosa itmeye uğraşmaktadır ve uğraşacaktır da. ancak abd'nin türkiye ile ilgili çok daha acımasız bir planı da vardır. o da istanbul depremini beklemektir. bu olası depremin yol açacağı kaotik ortam abd'nin başka görünümler altında türkiye'yi işgaline bile yol açabilecektir. burada bizim yapabileceğimiz maalesef fazla da birşey yoktur. sadece, bazı güçlerin deprem tetikleyici teknolojiyi bizim aleyhimize kullanmamaları için dua edebiliriz. abd'nin elinde resmi adı haarp olan (high-frequency active auroral research program) meteorolojik koşulları değiştirmeye ve depremler tetiklemeye yarayan silahlar geliştirme amaçlı programlar vardır. ben çok uzun zamandır olası bir istanbul depreminin artık bir ulusal güvenlik sorunu haline dönüştüğünü bu nedenle sürekli vurgulamaktaydım. son gerçekleşen tsunami ve sonrasında olanların da bu dediklerim çerçevesinde analiz edilmesi, eminim ki ilginç sonuçlara varılmasına yolaçacaktır.

  son olarak şunu söylemek istiyorum; eğer tehlikeye kaçınılmaz biçimde düşeceksek bari bilgili ve kandırılmadan, yani başımız dik olarak yürüyelim.

  - serdar turgut
  21 ocak 2005

  kaynak:
  http://arsiv.aksam.com.tr/…azarlar/yazarlar210.html
hesabın var mı? giriş yap