şükela:  tümü | bugün
  • mahmut hoca ne zaman sahneye çıksa, devamında inek şaban in salaklıklarıyla devreye girmesiyle var olan gırgır şamata ikiye katlanırdı.

(bkz: aa hoca mahmut)
    (bkz: mahmut hoca gelmiş ih hih hih)
    (bkz: ulan güdük)

allah rahmet eylesin hocam.
  • 1 nisan şakası ve hababam sınıfının gençliğe hitabeyi ezbere okuduğu(sonraki zühtü şarkısını söyledikleri sahnede de mahmut hoca öğrencilerinin yanındaydı) sahnelerde olmayan durum. 1 nisan şakasının olduğu sahnede de mahmut hoca, ava giden hababam sınıfını avlamayı başarmıştır.

(bkz: hababam da olsak gençliğe hitabeyi ezbere biliriz)
  • münir özkul'un vefat ettiği gün mü aklınıza geldi bu iticilik?

terbiyesizsiniz.

mahmut hoca iticiliği diye birşey de asla yok, götünüzden element uydurup gerçekliğine inanmayın. mahmut hoca, hababam sınıfının, tüm hocaların ve öğrencilerin sevgisini ve saygısını kazanmış, yıllarını öğrencilerine adamış saygın bir öğretmen tiplemesidir. münir özkul da muhteşem bir şekilde can vermiştir bu tiplemeye.
  • keşke benim de bir mahmut hocam olsaydı.

ruhu şad olsun..
  • mahmut hoca'nın güdük necmi'yi müfettiş numarası yaparken yakaladığı sahneyi tekrar tekrar izle trol kardeş.

öncesinde necmi'nin yaptığı şakanın komedi değeri 1 ise; mahmut hoca'nın yüz ifadesi, o dudakların incelişi, sesindeki titreme... komedi değerini bir anda 9'a çıkarıyor. necmi'nin sınıftan çıkarkenki yüz ifadesi ile de 10'a tamamlanıyor.

otur izle sersem
  • münir özkul'la zerre kadar alakası olmayan iticilik. idealist, yasakçı öğretmen iticiliğidir o. verilen rolü layıkıyla oynamıştır.

sanatçı, rolünü nasıl oynadığıyla ilgili eleştirilmeli, rolüyle değil.
  • oğlum mal mısın lan sen ?
  • bu trol olayı ile alakalı sert bir şey yazmak istiyorum ama aynı bok'a yorum yazmak istememek gibi bir şey bu, bu yüzden yazmıyorum. zeka gerektiren bir iş trol'lük ama artık zeki olanına bile tahammülüm kalmadı diyebilirim, yeter da amk siktiniz bayılttınız diyesi geliyor insanın. komik olmayan bir şeyi komikmiş gibi durmadan yapan zırzop orta okul öğrencisi hareketleri bunlar.

yok troll değil de:

"ya ben trol değilim gerçekten böyle düşünüyorum"

tamam birader ne düşünüyosan düşün, %99'un x düşündüğü yerde y düşünüp fark kasmak nedir?

düşün, yazma ya. bırak allasen.
  • başlığı açandan başka iticilik yok bu başlıkta