• fusion ve etnik muzigin guzel bi sentezi. tum muzisyenler sinirlarini zorlamis. dinlenilmesi gereken bi grup.
  • habbecik in bascisi 30 yaslarinda cok yakisikli,esprili,super giyinen,bos zamanlarinda son model b.m.w. 520'si ile dolasan cilgin adam eylem pelit`tir.rivayet edilen olay hic olmamistir.
  • kaç zaman sonra bu sabah dinledim, bu coğrafyada yapılan en keyifli, en başarılı albümlerden biri olduğuna tekrar kanaat getirdim. aynı kadro hala, belki başka isimlerle başka projelerde yine çok güzel işler çıkartıyor. mesela cengiz özdemir, eylem pelit ve volkan öktem en son cengiz özdemir'in madımak albümünde tekrar birlikte çaldılar, çok iyi çok da güzel iyi çaldılar.
  • "gerçek olamayacak kadar iyi" ama gerçek olan nadir şeylerdendi. gelmiş geçmiş en iyi yerli müzik albümlerinden birine imza atmış topluluktur bana göre. müzikte şu "batıyla doğuyu harmanlama" girişimleri hep başarısız çıkar, dımtısların üzerine son derece tahmin edilebilir, alışıldık ezgilerle sonuçlanır ya, bunlar nefis bir karşı örnek teşkil etmiş, olağanüstü iyi kalkmışlar işin altından. tek bir albümden sonra sessiz sedasız yitip gitmelerine, on binlerin bis, bis diye bağırmamasına gerçekten üzülüyorum.

özgür kelebekler ve ballad for datça bence sırf yerli cazın değil, dünya cazının başyapıtlarındandır.
  • bugün 11:30'da tv8'de reenkarnasyona uğrayacak grup.
  • üst düzey müzik
  • albümlerini bulmak zor olan grup.
  • televizyondaki bir röportajlarında isimlerinin hikayesini duyduğum, süper mütevazı grup. çok net hatırlayamıyorum, ama hatırladığım kadarıyla aktarayım;
    röportajı yapan şahıs "neden habbecik?" şeklinde bir soru yöneltiyordu, ve elemanlar da yaptıkları müzik ne kadar başarılı olursa olsun, yapılabilecek olanın ve dünya üzerinde yapılanın yanında sadece bir küçücük habbecik kadar kaldığının farkında oldukları için böyle bir isim tercih ettiklerini söylemişlerdi. alkışlar, saygıyla önlerinde eğilirim*.
    (bkz: alçakgönüllülük)
  • (bkz: an meselesi)
hesabın var mı? giriş yap