şükela:  tümü | bugün soru sor
 • haberlerde muhabirler bi olaya girmeye çalışıp başarmadıklarında (yada engellendiklerinde).. kameraya dönüp..

  - evet sayın seyirciler, bu düdükler haber alma özgürlüğünüzü şu şekil kısıtlıyolar..

  gibi bir şeyler sarfeder..
 • aslında bunu "yorumsuz haber alma özgürluğü" olarak güncellemek gerekiyor. haberi tüm çıplaklığıyla, yorum katmadan, bir tarafın gözlükleriyle değil tüm tarafların argümanlarını da ortaya koyarak, sansasyon tadı yakalamaya çalışmadan yansıtıldığına o kadar az tanık olmaya başladık ki artık medya gücünün kamuoyu oluşturmada bu denli etkili olması korkutucu boyutlara geldi.
  gerçeğin ne olduğu çok meçhul artık, matrixde mi yaşıyoruz nedir?
 • serbest seçimin olmazsa olmaz şartıdır. insanlar ülkede neler olduğunu doğru bir şekilde bilemezlerse kullandıkları oyun bir anlamı olmaz. gerekli çeşitlilikte ve özgür bilgiye erişemeyen vatandaşın kendisinin sandığı fikir aslında başkasının olabilir. sağlıklı bir demokraside vatandaş özgür haber alma kaynaklarına sahip olmalıdır. demokrasi olan bitenden haberdar olan vatandaşların rejimidir.
  bu konuda ilk akla gelen basınındır. fakat türkiyedeki son durum göz önüne alındığında özgür basın*dan söz edilemez. geriye kalan en önemli bilgi kaynağı ise internettir. hiç şüphesiz büyüdükçe ve yaygınlaştıkça baskıcı yönetimlerin bundan sonraki hedefi özgür internet olacak. işte bu sebeple anayasal hakkımız olan haber alma özgürlüğü ve özgür internet için için mücadele etmemiz gerekir.
 • turkiye'de olmayan ozgurluktur. siyasi dusunceleri, tarafalari gozetmeksizin herkesin gercekleri tarafsiz sekilde ogrenme hakki vardir ozgur bir ulkede. senin yok cunku sana dogrular objektif bir sekilde verilmiyor sana demiyorum ki dogru veriliyor, sana diyorumki objektif olarak verilmiyor; yani sana secme veya yargilama hakki taninmiyor buda seni ozgur biri yapmiyor, sen ozgur degilsin. turkiye'nin buyuk bir kisminin facebook'u twitter'i, internete erisimi yok bu ulkede varsa yoksa televizyon, oda gercekleri objektif sekilde vermiyor, bu seni koyundan baska birsey yapmiyor televizyon ne derse ona inaniyor, oraya gidiyorsun akp mitingi olabilir mesela bu, ve biliyorsunki coban koyunlari a noktasindan alir, b noktasini goturur secme haklari yoktur, camurluda, bokluda olsa o yaylanin yolu, oradan gitmek zorundadirlar. ayni sey, sen dusun artik ne durumda oldugunu.
 • türkiye'de olmayan özgürlüktür.
  hadi yayın yasağı getiriyorsun, interneti neden yavaşlatıyorsun?
  sosyal medyaya çok yüklenildiği için yavaşlıyor bık bık demeyin aq. her şey yavaş. herkesin uyuduğu saatte bile yavaş. koduklarım.
 • doların 6 tl ile rekor kırarken hiçbir basın kuruluşu tek satır haber girmemesi durumu. haber alamıyorsanız özgür değilsiniz.