• muharrem ince’yi konuk etmeyi “deneyen” kanal.

fahrettin altun twitter’da özgür medyanın kendi insiyatifiyle istediği yayını yaptığını, yayın seçiminin kendi tercihleri olduğunu söyledi.

yayın esnasında stüdyoda bulunan özlem gürses, hemen sonrasında canlı yayında telefonla baskı yapıldığını söyledi.

bende bunları okudum, izledim. kaynak maynak yok. tarih 29 mayıs 2020, şahıslar ve tweetler ortada.

haber global olaydan sonra açıklama yapıyor : “ sayın muharrem ince, kapımız her zaman açık”

haber global, lâfı geveleme. telefon geldi mi gelmedi mi “yayını kes bize bağlan diye”
  • muharrem inceyi konuk alıp, sohbetinin ortasında erdoğanın yayınına bağlanan ve incenin tepkisi üzerine “sözlü olarak uyarmak yerine yayını terk etti” diye zırlayan rezil haber kanalı. yandaş, havuz medyanın bir yenisi
  • 18 şubat 2020 tarihi itibariyle genel yayın yönetmeni olan faruk demirel'in geçmişte çalıştığı yerleri hatırlayalım.
    tgrt
    cnntürk
    startv
    atv ve sonra yeniden cnntürk...
    görülüyor ki kanalın objektif habercilik ve yayıncılık yapamayacağı aşikardır.
    tanım: beştepe'den yönetilen tv ve medya ordusunun yeni neferidir.
  • muhalif olmak gibi bir niyeti falan olduğunu sanmadığım, lafı hiç dolandırmadan direk yandaşlığa oynayacak ve hd yayınla ekranlara çıkabilmesi için, o şıkır şıkır stüdyoların kurulabilmesi için dökülüp saçılan paraları hayli hayli çıkartacak gibi görünen kanal.

hangi muhalif kanal süper lüks stüdyolarla hd yayında? halk tv mi, tele 1 mi, ulusal kanal mı, krt tv mi? kaç sene geçti hâlâ çamurdan hallice görüntü kalitesiyle, kitap-bardak satarak yayın yapmaya çalışıyorlar. bunun ekran görselleri ve içinde çalışanlar bile kafadan "ben cnn türk ve haber türk kırması bir ana akım haber kanalıyım" diye bağırıyor. doğuştan havuz maaşallah. daha açılışına bu kadar tanıdık isim alabilecek, bu kadar iddiali stüdyolar yaptırabilecek, hd görüntülü yayın frekansına dünya kadar para dökebilecek güçte olan değirmen eşeğini sağlam kazığa bağlar, merak etmeyin. alın işte, şu an senem toluay ılgaz'ın moderatörlüğünde bir tartışma programı var. ntv-cnntürk-habertürk-trt haber vs. kanallarda her kim varsa hepsi çıkmış konuşuyor? neyin muhalifliği, güldürmeyin insanı.
  • hakikaten yandaş bir kanal değildi, muhalifte değildi yayınları, tarafsız gibiydi.o yüzden takip edip çevremdeki insanlara da öneriyordum.
    ama bu akşam yapılan yayında öyle bir saçmalıdılar ki özür dileyip yayın sorumluları istifa etmeden hiçbir yerden takip etmeyeceğim.
    tarafsız medya bize ne kadar uzak birkez daha gördük.
  • 29 mayıs 2020 haber global muharrem ince yayını daha doğrusu yarıda kalmış yayınından sonra bu kanalın da tıynetini görmüş olduk:
    hadi ilk programın başında 5 dakika akp genel başkanının okçular vakfı konuşmasına canlı bağlandın sonra ince atar yapınca geri döndün ama sonra yine yüreğin yetmedi baskıya dayanamayıp korkarak konuğunun rızası olmadan lafını yarıda kesip tekrar apar topar partili cumhurbaşkanı ayasofya şovuna canlı bağlandın. e bu ısrarlı saygısızlıktan sonra ben muharrem ince'nin tirad atarak yayını terk edeceğine emindim ve öyle de oldu.
    böylece bütün haber kanallarına tek bir yerden talimat verilerek baskıyla propaganda için canlı yayına bağlanıldığını da net şekilde görmüş olduk. artık sen de herkes gibisin haberimsi global!
  • azerbaycan diktatörlüğünden fonlanan, sürekli azerbaycan ve aliyev haberleri araya sıkıştıran akp yandaşı tv kanalı.
    seçim sürecinde izlediği yayın politikası ile de doğrudan türkiye'nin içişlerine müdahale eden dış bir yayın organı olarak tarihte yerini almıştır. aliyev yani direk rusya'nın içişlerimize müdahalesine, algı ve manipülasyonlarla kitleleri etkilemesine ufak bir örnek.
  • günümüz azerbaycan yönetiminin bizimkinden bir farkı olmadığı, bizimkilerle de içli dışlı olduğu düşünülürse çok fazla yandaşlığa soyunmadan muhalif sesleri ufak ufak gösteren ama temelde etliye sütlüye dokunmayan bir kanal olacaktır
  • telefonda erdoğan'la konuşacak olsa ayağa kalkıp ceketini ilikleyecek adamlar habercilik yapmasın.

bir dolu meslek var. taksicilik var, dolmuş şöförlüğü var, simitçilik var.

herkes kendi kapasitesine, kalibresine göre meslek seçsin arkadaş.
  • yeni a haber !! net !!!
hesabın var mı? giriş yap