şükela:  tümü | bugün
  • değerli romalı kardeşim.inan türkiye'de yaşayıp hala haber takip etmek tam saykoluk hareket. bakıyorum ülke gündemi diye bir şey yok ! onun adı bugün ömrümü neye darlanarak geçirsem. yaşadığımız hayat zaten acunsuz survivor gibi. birde yetmez bu bana allah benim daha güzel belamı versin diye günlük gündem takibi yapıyorum. yapmayın kardeşim sigaraya başlayın haberi bırakın.
    yaklaşık 2 yıldır tvde haber kuşağını izlemiyordum. bak abartmıyorum akşamlarımın bir tadı oluyor artık. herhalde internetten takibi de bırakırsam ölmem lan ben.
    siz de ölmeyin romalı kardeşlerim. bu kadar seviyesizliği takip edip seviye atlamak namümkün. zaten siz takip etmesenizde manyağın biri gelip tüm haberleri seninle paylaşacak. bari artık kendimizi fazladan harab etmeyelim.
  • haber izlemeyi dinlemeyi okumayı bırakalı çok oldu. ama bu lanet haberler her yerden yüzüme fışkırıyor. aklımı kaybediyorum.
  • acilis
    --- spoiler ---
    siyaset
    siyaset
    yeni vergi zammi kapida
    siyaset
    dolandiricilik
    siyaset
    dolandiricilik
    yardima muhtac kisi
    dolandiricilik
    yapilan sikko icat
    azimli zayiflama
    --- spoiler ---
    kapanis
  • ekşi'yi gazete niyetine okumak
  • benim işimdi habercilik, mesleğimdi. bir süre sonra farkettim ki bu iş benim bütün hayat enerjimi emiyor, ülkede hiç güzel bir şey olmuyor ve bu beni hergün daha mutsuz ediyor.

iş değişikliği yaptım. yaklaşık 3 yıl oldu bu süre zarfında bir kaç kere televizyon izledim o da 15 temmuz ve sonrasında.

bakın haber demiyorum, gündem demiyorum televizyonu komple hayatımdan çıkardım. ama öyle pis bir gündemi var ki bu ülkenin habersiz kalmak mümkün değil.

sabah uyanıyorsun mesela komple internet gitmiş. sen ne olup bittiğini bilmek istemesen de bulaşıyor bir yerde.
  • uzun zamandır yapmakta olduğum eylem; zira, ülke gündemini takip ettiğinizde hiçbir şeyin değişmediğini görüp ruh sağlığınız bozuluyor.

sözlükte #siyaset kanalını takip etmemeyi seçtim, haber izlemiyorum ve nispeten daha mutluyum.

her zaman söylerim; bu ülkede iktidar sorunu yok, bu ülkede muhalefet sorunu var. takımımın her maçı kaybettiği ama başarısızlıklarından yönetimin kendini sorumlu tutmadığı bir ortamda takımımın maçlarını izleyip neden sinirimi bozayım ki?
  • gezi parkı direnişinde medyanın ne kadar manipülatif yayın yaptığını ve içinin dışının, söylediği ya da yayınladığı her şeyin yalan olduğunu gördüğümden beri hiçbir haberi izlemedim. izlediysem bile mecburiyettendir (misafirlikte, lokantada vs) ama hiçbir zaman inanmadım ve artık hiçbir güç de inandıramaz!
  • ben 6 yaşımdan beri haber izlemiyorum.
  • verdiğim en mantıklı kararlardan birisi.
    yaklaşık 10 yıldır tv izlemeyen kendimi tebrik ediyorum.
    gündemi de twitter ve ekşi sözlük okuyarak takip ediyorum.

dün akşam arkadaşımın evinde biraz haber izlemek zorunda kaldık sonra kanalı değiştirdim tabi ama o kısa sürede izlediklerim gece rüyama girdi.
    kabus gibiydi.

ben kendi dünyamda daha mutluyum.