şükela:  tümü | bugün soru sor
 • değerli romalı kardeşim.inan türkiye'de yaşayıp hala haber takip etmek tam saykoluk hareket. bakıyorum ülke gündemi diye bir şey yok ! onun adı bugün ömrümü neye darlanarak geçirsem. yaşadığımız hayat zaten acunsuz survivor gibi. birde yetmez bu bana allah benim daha güzel belamı versin diye günlük gündem takibi yapıyorum. yapmayın kardeşim sigaraya başlayın haberi bırakın.
  yaklaşık 2 yıldır tvde haber kuşağını izlemiyordum. bak abartmıyorum akşamlarımın bir tadı oluyor artık. herhalde internetten takibi de bırakırsam ölmem lan ben.
  siz de ölmeyin romalı kardeşlerim. bu kadar seviyesizliği takip edip seviye atlamak namümkün. zaten siz takip etmesenizde manyağın biri gelip tüm haberleri seninle paylaşacak. bari artık kendimizi fazladan harab etmeyelim.
 • haber izlemeyi dinlemeyi okumayı bırakalı çok oldu. ama bu lanet haberler her yerden yüzüme fışkırıyor. aklımı kaybediyorum.
 • 7 yıldır tek haber ızlemedım
 • acilis
  --- spoiler ---
  siyaset
  siyaset
  yeni vergi zammi kapida
  siyaset
  dolandiricilik
  siyaset
  dolandiricilik
  yardima muhtac kisi
  dolandiricilik
  yapilan sikko icat
  azimli zayiflama
  --- spoiler ---
  kapanis
 • ekşi'yi gazete niyetine okumak
 • benim işimdi habercilik, mesleğimdi. bir süre sonra farkettim ki bu iş benim bütün hayat enerjimi emiyor, ülkede hiç güzel bir şey olmuyor ve bu beni hergün daha mutsuz ediyor.

  iş değişikliği yaptım. yaklaşık 3 yıl oldu bu süre zarfında bir kaç kere televizyon izledim o da 15 temmuz ve sonrasında.

  bakın haber demiyorum, gündem demiyorum televizyonu komple hayatımdan çıkardım. ama öyle pis bir gündemi var ki bu ülkenin habersiz kalmak mümkün değil.

  sabah uyanıyorsun mesela komple internet gitmiş. sen ne olup bittiğini bilmek istemesen de bulaşıyor bir yerde.
 • yaklaşık olarak 1 yıldır yaptığım eylem. bunun yerine kendimi okumaya adadım. fantastik okuyorum ki akıl sağlığımı kaybetmeyeyim. kesinlikle türkiyede yaşayan her allahın kuluna tavsiye ediyorum bu eylemi.
 • uzun zamandır yapmakta olduğum eylem; zira, ülke gündemini takip ettiğinizde hiçbir şeyin değişmediğini görüp ruh sağlığınız bozuluyor.

  sözlükte #siyaset kanalını takip etmemeyi seçtim, haber izlemiyorum ve nispeten daha mutluyum.

  her zaman söylerim; bu ülkede iktidar sorunu yok, bu ülkede muhalefet sorunu var. takımımın her maçı kaybettiği ama başarısızlıklarından yönetimin kendini sorumlu tutmadığı bir ortamda takımımın maçlarını izleyip neden sinirimi bozayım ki?
 • üniversiteye gittiğimden beri yapmadığım eylem. liseli yıllarımda deli gibi gazete okur, okuduğum gazetelerde hiç bir köşe yazarını es geçmez ve her akşam haber programlarını, açık oturumları düzenli takip ederdim.

  üniversiteden itibaren belki internetin daha çok hayata girmesinden belki de asıl sebebi ülkede olan olayları yüreğimin kaldıramaması gibi nedenlerden siktir ettim haber izlemeyi. işte arada ekşiden arada arkadaşlardan duyuyorum ülkede ne boklar döndüğünü. ama böyle kafa daha rahat. izleme izlettirme sayın ekşiciler.
 • ben 6 yaşımdan beri haber izlemiyorum.