şükela:  tümü | bugün
  • "(...) yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı."
  • tokyo hayvanat bahçesinde yeni doğmuş bir panda, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.
  • olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürüyor.
  • görgü tanıklarının ifadesine göre eşgali belirlenen saldırgan, olay yerinden yaya olarak uzaklaştı.
  • bir de şöyle bir durum vardır bu klişelerde ki bu akşam izlediğim bir kaza haberiyle bir defa daha farkına vardım.diyelim vahim bir kaza sonucu ölmüş insanların genellikle düğünlerde çekilmiş görüntülerini, kendilerinden geriye, mutlu günlerinde çekilmiş bu görüntüler kaldı tadında vermek.ölenleri ayırt edelim diye o tekniğin adı neyse, görüntüleri işaretlemek...mazallah... bende bu habercilik anlayışı eskaza bulunacağım bir düğünde olası bir kamera kaydından fellik fellik kaçma dürtüsü uyandırıyor.
  • herkese, her keseye uygun x ...
  • uçağın gayet olağan bir olay olan pisti pas geçme durumunda : "havada facia ucuz atlatıldı." ya da "yolcular ölümden döndü."
  • -belirtildi
    -bildirildi
    -öğrenildi kelimelerinin sıkça kullanıldığı haber metinleridir.
  • - görenleri şaşkına çevirdi

en son marcia cross kadınlar tuvaletinde sıra olduğu için erkekler tuvaletine girmiş ve görenleri şaşkına cevirmis. kimmis o görenler çok merak ediyorum ben.
  • duygu sömürüsüyle rating toplamak için:

terkedilmiş, kimsesiz bebekler veya zengin, ünlü bir çiftin bebeğiyse konu:

- hoptik bebek hopladı, zoptik bebek zopladı.
    - polis cami avlusunda bulduğu bebeğe kader adını verdi. kader bebek mırladı.

zor durumda kalan insan eğer öğretmense:

- labuzittin öğretmen ömürünü çocuklarına, öğrencilerine adamıştı. şimdiyse bir kuru ekmeğe muhtaç...

çok lazım bunlar zaten. sömüre sömüre duygu, his bırakmadınız insanlarda. tahta gibi olduk hepimiz, mutlu musunuz bari şimdi?