şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • sokağa çıkma yasağı ne zaman olacak? hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam edecek mi?
    sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmeleri ramazan bayramı'nın sona ermesinin ardından vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. cumhurbaşkanı erdoğan bugün konuyla ilgili açıklama yaptı. peki, 30 31 mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? merak konusu oldu. ramazan bayramı nedeniyle 4 günlük sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından hafta sonu kısıtlamaları merak konusu oldu. peki, bu hafta sonu 30-31 mayıs sokağa çıkma yasağı olacak mı? işte detaylar...

sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?

30 - 31 mayıs'ta sokağa çıkma yasağı var mı?

hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili cumhurbaşkanı erdoğan'dan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu:

ya neden orospu çocuğuuuuu ? abi neden ya neden amk ? bir de "haberin devamı =>" seçeneği yok mu daha da delirtir. mesela, bir şey arıyorsun. baktın bizim haber siteleri sik gibi dikilmiş en başa. "hadi lan." diyorsun, "bu sefer aradığım bilgiyi öğreneceğim." sonra karşına "haberin devamı" butonu çıkıyor. geri dönmeye üşendiğin için devam ediyorsun. sonra bir türlü bilgiye ulaşamayınca geri dönmeye çalışıyorsun ki o daha da delirtiyor.

vasat insanlar haber sitesi yaparsa böyle olur. kalitesiz insanlar abi işte. doğuştan geliyor bu. çalışmayla falan düzelmez. sonra bbc türkçe okuyoruz dediğimizde "ingiliz ajanı" diyorlar. sputnik türkiye okuyunca "rus ajanı" diyorlar. napalım baba ? tamam, küresel haberleri ingilizce kaynaktan okuduk diyelim. yerel haberler için yine bu orospu çocuklarına kaldık.

edit: birkaç açıklama mesajı geldi. nedenini sorarken aklımda bu sahne vardı. cevap almak için sormamıştım aslında. yine de açıklama yapan yazarlara teşekkürler. başkaları da zahmet etmesin diye editlemek istedim.
  • tam kapanma kararı sonrası ales ertelendi mi diye google’a yazmak gibi bir hata yaptım. sayın orospu çocuklarının ales üzerinden bile click peşinde olduğunu, tüm mevcudiyetlerini vaktimi çalmaya adadıklarını unutmuşum.
    meslek etiklerini siktiklerim.
    şu habere bak amk.

--- spoiler ---

ales ertelendi mi? 2 mayıs ales iptal olur mu? ales ne zaman? kabine toplantısının ardından cumhurbaşkanı erdoğan, yurt genelinde tam kapanmaya geçileceğini ve tüm sınavların ertelendiğini açıkladı. peki ales ertelendi mi? 2 mayıs ales iptal olur mu? ales ne zaman? işte detaylar...

ales ne zaman? akademik personel ve lisansüstü eğitimi giriş sınavı (2021-ales/1) için ösym 2 mayıs 2021 tarihini duyurmuştu. ancak cumhurbaşkanı erdoğan, "29 nisan 2021 perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 mayıs 2021 pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. tüm sınavlar ertelenecektir." açıklamasında bulundu. peki ales ertelendi mi? 2 mayıs ales iptal olur mu?

ales ertelendi mi? 2 mayıs ales iptal olur mu?

daha önce koronavirüs tedbirleri nedeniyle birçok sınav iptal edilmiş ve yerine yeni bir tarih belirlenmişti. tam kapanma 29 nisan 2021 perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 mayıs 2021 pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek. tam kapanma tarihleri içerisinde 2 mayıs'ta ales sınavı var. ales sınavı özelinde henüz resmi bir açıklama gelmedi. konu ile ilgili ösym'den açıklama yapılması bekleniyor.

--- spoiler ---
  • periyodik tabloyla alakalı ufak bir bilgi tazelemeye ihtiyaç duydum.
    lise kimya konusu olduğundan tyt hazırlık siteleriyle karşılaşmayı bekliyordum.

periyodik tablonun özellikleriyle alakalı bir google aramasında bulundum.
    işte sonuç:

--- spoiler ---

periyodik tablo nedir? periyodik tablo özellikleri nelerdir? işte detaylar...

periyodik tablo nedir? sorusunun yanıtı öğrenciler tarafından araştırılıyor. koronavirüs önlemleri çerçevesinde okullar uzaktan eğitim sistemiyle ders anlatımlarına devam ediyor. öğrenciler ise gün içinde işlenen konularla ilgili araştırma yapıyorlar. periyodik tablo 8. sınıflar için özellikle merak konusu oldu. periyodik tablo özellikleri ile ilgili bilgilere haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

periyodik tablo özellikleri merak edilmeye başladı. uzaktan eğitim sisteminde işlenen ders konuları öğrenciler tarafından internet arama motorlarında araştırılıyor. periyodik tablo; dilimizde periyodik cetvel, periyodik çizelge, elementler tablosu gibi birçok şekilde isimlendiriliyor. periyodik tablo nedir? sorusunun yanıtı ile ilgili detaylar haberimizde…
    --- spoiler ---
    sizin ta amk ya. sabahtan beri gülüyor ve sövüyorum.
    alt tarafta içişleri bakanının yediği yemeğin haberi var. yan tarafta ünlü şarkıcının frikik fotoğrafları falan.
    lan ne karaktersiz adamlarsınız ya.
  • 2020'de haber siteleri google'ı çöplüğe çevirdi mi? gözler google'da. haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi gerçekten yaşandı mı?

google tarafından geliştirilen arama algoritmaları haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi karşısında ne yapacak? bu soru sabah saatlerinden itibaren merak edilmeye başlandı. internet kullancııları internette yaptıkları aramalara tüm hızıyla devam ederken, öte yandan ülkemizdeki salgın nedeniyle bir çok kurumsal firma ofislerini kapatmış halde. geçtiğimiz gün yapılan bakanlar kurulu toplantısında, binlerce kişiyi ilgilendiren bu tespit ile ilgili açıklamanın ne zaman yapılacağına da değinildi.

ulaştırma bakanlığı ve bilgi ve iletişim teknolojileri kurumu müdürü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi konusunda araştırma yapıldığı, şikayetlerin google'a iletildiği söylendi. haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi konusunda tüm detaylar ve son dakika gelişmelerini takip edebileceğiniz haberimiz...

google inceleyecek mi?

haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi konusunda google'da çok önemli bir yetkilinin bu iddiları araştıracağına dair söz verdiği öğrenildi. ulaştırma bakanı adil karaismailoğlu yaptığı açıklama ile "milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi konusunda google'ın hassasiyetlerimize ve kırmızı çizgilerimize dikkat edeceği yönünde teminat verdiğini" bildirdi.

işte haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi ile ilgili haber ve açıklamanın tüm detayları...

edit: seo'nuzun da sizin de taaaa mk

edit 2: a) @ha oylemi nickli yazar arama motorundan haber sitelerini neden kaldır mıyorsun? dedi. cevap veremedim. mal gibi kaldım. chrome kullananlar linkte anlatılan eklentiyi kurarak istedikleri siteleri arama sonuçlarından çıkarabiliyorlarmış.

b) "ya ben haber okumak istiyorum" diyen arkadaşlar, @finite state acceptor nickli yazar makine öğrenmesi kullanılarak yapılan haber.ozetgecer.com adlı bir siteden haberdar etti. henüz geliştirme aşamasında ancak, özet haber okumak isteyenler bakabilir.
  • evet arkadaşlar çareyi buldum.

bunun için bir chrome eklenti yazacaktım ama yazılmışı varmış. önce şuradan eklentimizi chrome'a ekliyoruz.

daha sonra aktifleştirip önce bir adet sync name belirliyoruz. aşağıdaki listeyi de oradaki text alana yapıştırıp save butonuna tıklıyoruz. artık o lanet olası sitelerden kurtulmuş oluyoruz.

not: haber sitelerini beraber güncelleyebiliriz. +ile başlayan domainler yeşilli ve süslü bir şekilde göz önünde olacak, ekşisözlük ayrıcalıklı olsun tabii :)

---

+eksisozluk.com
    www.aa.com.tr
    www.ahaber.com.tr
    www.aksam.com.tr
    www.aktifhaber.com
    www.akyazihaber.com
    www.ankarahaber.com
    www.arti49.com
    www.aspor.com.tr
    www.bbc.com
    www.bbnhaber.com
    www.beyazgazete.com
    www.birgun.net
    www.bloomberght.com
    www.bugun.com.tr
    www.cnnturk.com
    www.corluhaber.com.tr
    www.cumhuriyet.com.tr
    www.diken.com.tr
    www.dmi.gov.tr
    www.dogruhaber.com.tr
    www.dogruhaber.com.tr
    www.duhuliye.com
    www.elele.com.tr
    www.ensonhaber.com
    www.f5haber.com
    www.fanatik.com.tr
    www.focushaber.com
    www.fotomac.com.tr
    www.gazete5.com
    www.gazetea24.com
    www.gazeteciler.com
    www.gazetekeyfi.com
    www.gazeteoku.com
    www.gazeteport.com.tr
    www.gazetesok.com
    www.gazetevatan.com
    www.gunhaber.com.tr
    www.haber.com
    www.haber01.com
    www.haber123.com
    www.haber3.com
    www.haber365.com
    www.haber7.com
    www.habera.com
    www.haberaj.com
    www.haberbaz.com
    www.haberbook.net
    www.haberciler.com
    www.haberdar.com
    www.haberevet.com
    www.haberface.co
    www.haberform.com
    www.haberfx.net
    www.habergazete.com
    www.haberglobal.com.tr
    www.haberglobal.com.tr
    www.haberinyeri.net
    www.haberkita.com
    www.haberler.com
    www.habermatik.com
    www.habermatik.net
    www.habermolasi.com
    www.haberseninle.com
    www.habersitesi.com
    www.haberts.com
    www.haberturk.com
    www.habervaktim.com
    www.habervitrini.com
    www.haberyurdum.com
    www.havadurumu.com.tr
    www.havadurumu15gunluk.net
    www.hurhaber.com
    www.hurriyet.com.tr
    www.iha.com.tr
    www.internethaber.com
    www.kamudanhaber.com
    www.kenthaber.com
    www.magazinburada.net
    www.medya73.com
    www.medyaajans.com
    www.medyafaresi.com
    www.memurlar.
    www.milligazete.com.tr
    www.milliyet.com.tr
    www.mynet.com
    www.nazlim.net
    www.nethaber.com
    www.nethaberci.com
    www.ntv.com.tr
    www.ntvmsnbc.com
    www.olaymedya.com
    www.onedio.com
    www.pamukkalehaber.com
    www.polis.web.tr
    www.posta.com.tr
    www.radikal.com.tr
    www.rotahaber.com
    www.rthaber.com
    www.sabah.com.tr
    www.samanyoluhaber.com
    www.samsunhaber.com
    www.scroll.com.tr
    www.siyahgazete.com
    www.sol.org.tr
    www.sondakika.com
    www.sozcu.com.tr
    www.spothaber.com
    www.star.com.tr
    www.stargazete.com
    www.stargundem.com
    www.t24.com.tr
    www.takvim.com.tr
    www.thelira.com
    www.thewp.com.tr
    www.timeturk.com
    www.tr724.com
    www.trthaber.com
    www.trtspor.com.tr
    www.ukrhaber.com
    www.vatan.tc
    www.yazete.com
    www.yeniasir.com.tr
    www.yenicaggazetesi.com.tr
    www.yenihaberden.com
    www.yenisafak.com
    www.yenisafak.com.tr
    haber48.com.tr
    m.ahaber.com.tr
    m.tr.beinsports.com
    odatv.com
    onedio.com
    sol.org.tr
    tr.euronews.com
    tr.sputniknews.com

--

edit: öncelikle eklentiye yukarıdaki siteleri girebilmeniz ve sync name belirleyebilmeniz için google.com veya google.com.tr'nin o anda açık olması gerekmektedir. bir diğer konu da haber sitelerinin listesini belirlerken herhangi bir ayrım yapmadım. siyasi görüşlerine veya seo yapıp yapmadığına bakmadım sevdiğiniz takip ettiğiniz siteleri zaten kendiniz eklerken kaldırırsınız. haber sitelerinin editör arkadaşları olsa gerek sitem dolu mesajlar atıyor. ayrıca ilginiz için teşekkür ederim, sağlıcakla kalın.

edit: @yoggi isimli yazar arkadaşımız bunun firefox için olanını bulmuş: https://addons.mozilla.org/…/addon/g-search-filter/

diğer browserlar için olanlarını bulursanız yeşillendirebilirsiniz
  • soruya soruyla yanıt veren orospu çocuklarının eylemi.
  • haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi halk tarafından merak konusu oldu.

son günlerde haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesi gündeme geldi. peki haber siteleri google'ı neden çöplüğe çevirdi? hepsi haberin devamında...

haberin devamı için tıklayın (2)

<reklam>

ülke çapında hizmet veren haber sitelerinin google'ı neden çöplüğe çevirdiği, insanlar tarafından en çok araştırılan konu oldu. haber sitelerinin google'ı çöplüğe çevirmesinin altında ne yatıyor?

haberin devamı için tıklayın (3)

<pop up reklam>

haber siteleri yayınladığı içerikler ile birlikte vatandaşlardan tepki toplamaya devam ediyor. google'ı çöplüğe çeviren haber siteleri konuyla ilgili ne diyor? ayrıntılar birazdan...

haberin devamı için tıklayın (4)

<galeri>

haber siteleri google'ı çöplüğe çevi...
  • afedersiniz ama o tarz haberleri yazanların klavye tutan parmaklarını sikiyim.

--- spoiler ---

başlık şu şekilde:

kyk öğrenim kredisi borçlarının tamamı silinecek! tüm öğrencilere müjdeli haber maliye bakanlığı’ndan geldi!

haber içeriği şu şekilde:

"hazine ve maliye bakanı berat albayrak tarafından yapılan yazılı açıklamada bu detaya ait herhangi bir bilgi verilmedi. ancak hazine ve maliye bakanı berat albayrak’ın verdiği bilgilere göre cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın isteği bu yönde. çünkü öğrencilerin sırtında büyük bir yük olarak ödenen kyk öğrenim kredileri, devletimizin ve milletimizin geleceği olan öğrenciler için çok görülmemeli ve bir an önce öğrencilerin sırtından alınmalıdır." tarzı lafı uzatmaya yönelik bomboş cümlelerle dolu.

son olarak haber biterken de şöyle bir yazı mevcut:

bunların hepsi birer ihtimal olup sadece masada olduğu öngörülmektedir. maliye bakanlığı’nın çalışması sonucu ise esas düzenleme detayları belli olacaktır.
    --- spoiler ---

be amına koyduğum madem bunların hepsi ihtimal sen ne demeye başlıkta "borçlar silindi", "maliye bakanı müjdeyi" verdi tarzı ifadeler kullanıyorsun.
  • o haberleri hazırlayan hangi anasını avradını bellediğimin evladıysa eminimki burada yazarlığı vardır başlıkları okuyordur. senin tüm sülalene o klavyeyi yan yatırıp sokayım.
  • bugün itibariyle değil, haber siteleri oldukça uzun süredir spam yapıyorlar. çözümü google'ın algoritmasını değiştirmesinde.

domain authority olayını kategorize etmek zorunda google başka şansı yok, neden hala yapmadıklarını da anlayamıyorum oldukça basit bir işlem onlar için.

eski pagerank algoritmasını hatırlayın, kaliteli bağlantılara sahip sitelerin domain gücü artıyordu, google bu algoritmasının sonuçlarını insanlardan gizlemeye başladı link satış işine dönüldüğü ve sonuçlar manipüle edildiği için.

ama insanlar mantığı anladılar ve algoritmik cezalar almadan güçlü linklerden backlink sağlayıp yükselmeyi sağlıyorlar.

acayiplik ise şunda: diyelim ki biz göremesek de domain otoritesi 100 üzerinden 89 olan bir sağlık sitesi elektrikli araçlarla ilgili bir haber yaptığında domain otoritesi 40 olan elektrikli araçlara özel siteyi rahatlıkla geçebiliyor.

bizdeki haber sitelerinin bunu farketmesi uzun sürmedi kopyalayıp kopyalayıp yapıştırıyorlar farklı başlıkla her kategoriden içeriği haber olarak sunuyorlar.

google mühendislerine sesleniyorum :

kardeşim siz geri zekalı mısınız?
    google'a içeriklere göre siteleri kategorize etmesini öğretmişsiniz, aferim zeki çocuklara benziyorsunuz, peki ey geri zekalı kardeşlerim, neden ben "kalp krizi belirtileri" diye arattığımda bir uzman doktorun web sitesini değil de kopyacı sözcüyü, milliyeti, sabahı, habertürkü görüyorum?

bilmiyorsanız anlatalım : yapacağınız şey şu :

1- siyaset, gündem, spor kategorileri dışında haber sitelerini otoriter kabul etmeyeceksiniz.
    2 - siz bunu yaptıktan hemen sonra haber sitelerinin sağdan soldan çırptığı bütün içerikleri çöpe dönecek ve sonuçlarda yer almayacak.
    3- ziyaret edilmeyen içerikler belli bir oranı geçiyorsa "normal sitelere yapıştırdığınız cezaları" haber sitelerine de yapıştıracaksınız. bu şekilde bütün haber siteleri çalıp çırptıkları haberleri silmek zorunda kalacak!

bakın burası çok önemli, haber siteleri seocularından istenenleri size söyliyeyim :

1- gündemle ilgili haber yapın
    2- hergün aratılan kelimelerle ilgili haber yapın.

cnntürk'te orada burada allah'ın günü "altın fiyatları" haberi yapılıyor. çünkü deli trafik var.

milliyet her haberine "sondakika" yazıyor deli trafik var.

biraz adil olun, insan olun, adam olun.