şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • (bkz: seo)
  • film izle yazıyorum haber siteleri çıkıyor. google’ı da mı yandaş yaptınız sonunda?
  • uzun zamandır canımı sıkan olay. haber sitelerinin alayı tüm web sektörüne girdiler neredeyse. ulan biyografi bile var. bir de sitede aramak istediğiniz sey haricinde aynı cümleyi 300 kere yazmıyor mu orospu çocukları..

google news ile zaten başta çıkıyorlar bir de nerdeyse hepsi 20 yıllık domainler. a harfi yazsa google dakikasında indexleyip ilk sırada gösterir. yani bizden başka bu kadar suistimal eden bir topluluk var mıdır acaba?
  • google'ın 3. dünya ülkelerinden bilgi sakladığı konusunda teoriler var. google'da türkçe olarak zaten düzgün bilgiye ulaşmak samanlıkta iğne aramak gibi. belki de haber sitelerinin ve tüm gazetelerin troll haberleri işine geliyordur.
  • "mng kargo çalışma saatleri" diye aratayım dedim, demez olaydım. lan mng'nin kendi sitesi hariç tüm haber siteleri bir bir sıralandı. mecbur girdim birine, kargoların uçakla taşındığı falan yazan üç paragraftan sonra çalışma saatleri yazıyordu. acayip bir işkence türü valla bu.
  • son zamanlarda dikkat çeken değişimdir.
    (bkz: google'ın işlevini yitirmesi)
    bknz doludur.
  • lanet olası bok bir durumdur. milli piyango sonuçları diyorsun, sayfalarca tık yapıp ancak sonucu görebileceğin sayfalara yönlendiriyor. ulan yollasana bu işin membağı olan sayfaya işte.
  • gerçekten insanın sinirini bozan bir durum. misal bir sınav veya bir spor müsabakası için bilgi almaya çalışıyorsun ama bir ton gereksiz cümlelerle dolduruyorlar haberi. asıl gerekli bilgi bazen olmuyor bile hatta. sırf tıklanmak için göz göre göre insanları kandırıyorlar.
  • kimse isim vermemiş ama
    milliyet, sabah... diye giden siteler
    zamanında google bir yaptırım uyguladı ama ne oldu da geri alındı bu uygulama?

not: bir arkadaş mesajla bilgilendirdi:
    sebebi google para alıyor artık eskiden reklamlardan direk para alamıyordu şuan google öne çıkarmalarda deli gibi para kazanıyor o yüzden sesi hayatta çıkmaz sadece türkiyede degil dünyada yaşanan bi sorun milyar dolarlar dönüyor internet reklam sektörünü ayakta tutuyor
  • kesinlikle bişeyler yapılmalı. şu karantina günlerinde sıkılıp ekşide takılmaktansa haber sitelerine spam atarak faydalı bir internet kullanıcısı olabilirsiniz.hatta bir spamlanacaklar listesi hazırlansa çok iyi olur.