şükela:  tümü | bugün
  • yürek, kalp, gönül kelimelerinin aynı kıtada geçtiği şarkı. türkçe'de aynı anlama gelen kelimelerden sadece "ciğer" kulanılmamış. ilginç...
  • igrenc cep mesaj uyarisi ile baslayan sarki, tamam aksak ritm yapmissiniz anladik ne diye cep melodisi ile destekliyosunuz kardesim dedirtmekte insani
  • sozlerinde tuhaf bir sekilde acinin gizli oldugu sarki. (bkz: kafayi yedim)
  • yıldız tilbe'nin delikanlım'dan sonra adamakkılı satış yaptığı 2002 çıkışlı albümü. zira bir sonraki yürü anca gidersin'le tavan yapmıştı... tatlıses'in yapamadığı albüm tanıtımını avrupa müzik paraya kıyıp yapınca kaset de sattı. ummadığım anda, zaten aşığım, çok zor, aşk laftan anlamaz ki, sevmeyeceğim albümün sıkı parçalarıydı..

şarkının sözleri şöyle...

ben o yari esasında çok severim
    beni yanlış anlamasın, yüreğimi dağlamasın
    kalbimi kırsın gönlü olsun, haberi olsun

ben o yare canımı, ömrümü, hayatımı seve seve herşeyimi
    ben o yare kalbimi yatağımı döşeğimi sererim haberi olsun

ben o yare ne dil döktüm ben bilirim
    kimselere bakmam onu dinlerim
    onun yüzüne bakınca güneş utanır doğmaya
    kalbime girsin gönlü olsun, haberi olsun

ben o yare canımı, ömrümü, hayatımı seve seve herşeyimi
    ben o yare kalbimi yatağımı döşeğimi sererim haberi olsun...
  • hakan altun ' un yedinci albümü olan aklın bende kalmasın ın yedinci parçası.
  • hakan altun'un 2008 tarihli "aklın bende kalmasın" albümünden, bence bu başlığa yıldız tilbe şarkısından daha çok yakışan bir şarkı, ayrıca ağlamak yok yüreğim şarkısından sonra kendisinin en sevdiğim ikinci şarkısı, sözleri de şöyle:

belki şimdi bir yerlerde benim için kötü söyler
    şunu bilsin bende onun gibi devrik bir çınarım
    ölmek var dönmek yok gurur var görmek yok
    aşk yolunda mahkumum
    ölmek var dönmek yok gurur var görmek yok
    mutluluktan mahrumum

haberi olsun, kimseleri sevmeyeceğim
    kimseye ona baktığım gibi bakmayacağım
    haberi olsun, öldüğüm gün bile yine onu, yine onu seveceğim

bu şarkı belki kısa ama bu şarkı sadece ona
    yanında olmasam da canında olacağımı
    ölene kadar yalnız onu seveceğimi bilsin yeter..
    ve ben nerede olursam olayım yine onu yine "o"nu seveceğim...

haberi olsun, kimseleri sevmeyeceğim
    kimseye ona baktığım gibi bakmayacağım
    haberi olsun, öldüğüm gün bile yine onu seveceğim
  • çok matrak bir klibe sahip yıldız tilbe şarkısı. klibin yıldız tilbe tepinmesinin doruk noktası olması bir yana klipteki üç farklı yıldız tilbe tipinden örgülü şirin tadında olanı harbiden komiktir.
    daha önceden herhangi bir pop şarkısının klibini izlediğim gibi üzerinde durmadan öylesine, gülerek izlemiştim bu klibi. bugün bir daha izlerken niye üç farklı yıldız var ki bu klipte diye bir düşünce aldı beni. sonra belki de beynim yandı ya da ben abarttım ama bu yıldız'lar bana şarkıda anlatılan aşkın insanı soktuğu üç hali tasvir ediyormuş gibi geldi:
    bakımlı yıldız: (u)mutlu ve davetkar;
    örgülü şirin yıldız: masum ve çocuksu;
    pijamalı yıldız: depresif ve atarlı.
    bunların sadece benim hayal ürünüm olma ihtimali oldukça yüksek tabi. ancak bilerek konduğuna emin olduğum bir an var ki o da klipte 1.35 civarında yıldız kaşığı eline alınca duvardaki askılığın kendini yere attığı andır. insanın umutsuzluktan kıvrandığı zamanlarda başına gelen ve o umutsuzluktan dolayı gereğinden fazla koyan saçma sapan aksiliklerden biridir o.
    müzik ve düzenleme yüzünden pek çakılmaz ama sözleri de hüzünlüdür.
  • düzenlemelerini selim çaldıran'ın yaptığı yıldız tilbe albümü.
  • bu albümde boş tek bir şarkı bile yoktur.