şükela:  tümü | bugün
 • orjanin evlerinin goruntusune, mimarisine vs. kiyasla cok kotudur evleri.
  kendi denizi ve civarindaki tum sitelerin denizleri berbatti.

  bu nedenledir ki orjan, imko, haberkent, denetko gibi site sakinleri careyi kendilerini ören'e, artur'a, ayvalik'a, sarimsakli'ya atmakta bulurlardi.

  ama su bir gercek ki, yillar once buralardan "buralar bataklik, bes para etmez ilerde" demeyip de arsa veya subasman alanlar, gelecekte koseyi donduler.
 • eskişehirde, üyeleri dolandırılan kooperatif...müteahhidi üyelerinin parasını alıp kaçmış, kooperatif üyeleri icralık olmuştur, arsasını arsa sahiplerinden ulusoy inşaat satın almış ancak kooperatif üyelerinin maduriyetleri giderilmemiştir üstelik...
 • burhaniye kıyılarındaki denetko, orjan, imko site sırasının devamında, akçay'a en yakın olanı.
  170 küçük dublex binadan oluşan küçük bir site. ptt çalışanlarının yardımlaşma sandığının kooperatifleşmesi sonucu inşa edilmiş. daha çok yaşlılar dinlenme köyü görüntüsündeki bu sakin sitenin 20 yıl önce 80 metre kadar olan kumsal genişliği, geçen zamanla 5 metreye kadar düşmüştür. önlem alınmazsa bir iki yıla kadar en öndeki evler deniz içinde kalacak. kazdağlarının eteklerinden gelen zeytini de olgunlaştıran ve hiç aralıksız esen oksijene doymuş rüzgar, ilk başlarda biraz sinir bozsa da. her anlamda bölgenin yaşam kaynağı.
 • çocukluğumuzun, gençliğimizin geçtiği tatil sitesidir. içinde güzel insanların yaşadığı, bizim lise yıllarında sitenin ortasında müzik yaparak yaşlıların başını şişirdiğimiz mis kokulu bir yerdir. aynı zamanda an itibariyle (bkz: koronavirüs) karantinasında, temiz hava eşliğinde kalabildiğimiz, her yer boş olduğundan rahat bir şekilde kısa yürüyüşler yapabildiğimiz bir alan. umarım kısa sürede geçer bu günler, bu entryi güzel bir şekilde günceller ve temiz havasından ve güzelliğinden de bahsederim.

  hızlı gelen edit: ilk entryde evleri kötü denmiş 2008 yılında tabii, geçen 12 yılda evlerin çoğu düzeldi (bkz: orjan)dan kötü değil gibi geliyor bana...