şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bazı gavatları mü mü ağlatan ayarlar silsilesidir.
 • son dizisi de böyle başlamıştı, yani bi' konu vardı ama bunu karakterlerden başka hiçkimse bilmiyordu. herkes birbirine anlamlı anlamlı bakıyordu, böyle değişik bir laf sokma üzerinde ilerliyordu.

  ilk 3 bölümü öyle seyrettik, bi' konu var ama bize söylemiyorlar hadi hayırlısı, iyi birşey çıkacak diye. sonra 11. bölümde ortaya çıktı, adamla kadın birbirine aşıkmış.

  bu arkadaşlarda öyle, habermas var postmodernist var ama konuyu bize söylemiyorlar. bi' konu var ama bakalım, umarım 11 bölüm beklemeyiz çünkü ben habermas'ın postmodernlere aşkını ilan etmesi için 11 hafta asla bekeleyemem. prensiplerim var.
 • üstümdeki kardeşimizin kafası karışmış bu son denilen ibine dizi yüzünden, benim kafamı da karıştırmıştı afedersin yarak gibi olan o dizi, son üç bölümü izlesen anlayacan zaten amk ne gerek var 30 bölüme... ama uzattıkça uzatıyorlar ki kendi sikik zihniyetleri, konuları belli olmasın...

  postmodernist denen gavat oğlu gavatlar ne kadar uzatıp uzatıp bir bok anlatamıyorlarsa habermas'ta aynen öyle uzatıp uzatıp bir bok söyleyemiyor. yaptığı şey sadece şu marx'ın ütopyasını(ki zaten marx'ta bu ütopyaları hristiyanlıktaki mesihçilik, kurtuluş teolojisi, civitas dei vs. vs. den aparmıştı) iletişimsel akıl gibi başka bir ütopyaya dönüştürüp bir dünya eklektik zırvayla da (hermönötik, froydculuk, pragmacılık bilmem başka neler) çok zeki şeylerden bahsediyormuş gibi görünmekten ibaret.

  soktuğumın hiçbir şey anlaşılmamak için kasılmış kitapları da bu güdük fikirlerini, boş akıl yürütmelerini gizlemek için yazılmış. tıpkı o "son" denilen dizi gibi. durum bundan ibaret.