şükela:  tümü | bugün
980 entry daha
  • kapakta kullandığı devasa ceset fotoğrafı ile sabah sabah günümüzü şenlendirmiş gazete.

kapıyı açtım, paspasın üzerindeki gazeteye uzandım ve gözleri kaymış, üstü başı kan içinde ve beline tahminen ekmek bıçağı olan bir bıçak dibine kadar sokulmuş olduğu halde yüzüstü yatan bir kadın resmi suratıma çarptı. fotoğraf o kadar yakın plan çekilmiş ve o kadar büyük ki bakan insan birkaç saniye donup kalır.

doğru düzgün gazetecilik yapacaksanız bari şunu sansürleyin. sansürlemiyorsanız çoluk çocuk görmesin diye kapakta kullanmayın. ne biçim gazetecilik bu anlamadım.

edit: aynı fotoğrafın sansürlü halini şu anda www.haberturk.com'da görebilirsiniz.
  • http://www.twitter.com/haberturk hesabı ile twitter'da arz-ı endam eden gazete.
  • ülkede basın özgürlüğü olayının ne kadar çarpık işlediğini gözler önüne seren iğrenç gazete. ne basınla ilgili sivil toplum kuruluşları ne de devlet haberturk'ün bu tarz gazetecilik(!) facialarına hiçbir şekilde müdahale etmediği için bu pervasızlık artarak karşımıza çıkıyor zaten.
  • "gaziantep’te eşcinsel olduğu ve travestilik yaptığı öne sürülen ramazan ç..." diye başlayan bir cümle kurabilmiş olan gazete. travestilik ne lan? bu ne cinsiyetçiliktir?

http://www.haberturk.com/…ravesti-kardesine-acimadi
  • yayınladığı fotoğraf korkunç.
    belki bundan sonra kadınların maruz kaldığı erkek şiddetinin nasıl bir şey olduğunu unutmazsınız bir daha.
  • maksadını aşan bir fotoğraf basmış gazete.
    ölüp gitmiş kadıncağıza da hiç saygı yok.
    kadınlara gözdağı verir gibi olmuş, " uslu durmazsan senin de başına bu gelir, haa!.." gibi..
    lanet olsun!
    o bıçağın içime işleyen acısını taa omuriliğimde, kürek kemiklerimde, beynimde hissettim.
  • sabah sabah yayınladığı fotoğraf cuma gününün bütün güzelliğini yok etmiştir..

içim acıdı yaa..göstermeyin bize böyle şeyler..
  • doğru olanı yapmış gazetedir.

gerçekler insanlara "batmadığı" sürece umursanmazlar.
  • bugun ogrish.com'un gazete versiyonu olma yolunda ilk adimi atmis olan kagit yigini.
  • o gazeteye yerleştirilmiş manyakça fotoğrafı sorsanız, "biz kadına şiddete dikkat çekmek için koyduk o fotoroğrafı" diyecek gazete.

5 günde 1 kadın bıçaklanıyorsa, günde 20 kere de adam bıçaklanıyordur bu memlekette, onlar önemsiz olduğu için mi teşhire gerek yok. bıçaklanma lan bu, öldürmeye yönelik hareket, yaşamı bitirecek bir hamlenin kadına erkeğe uygulanmış olmasının ne farkı var da bu noktadan yakalayıp "dikkat çekmek" için saçma sapan işler yapıyorsunuz. sanki kocasından dayak yemiş, ağzı gözü kan içinde kalmış bir kadının vesikalık fotoğrafını yayınlıyor? yuh!
1542 entry daha