şükela:  tümü | bugün
  • rpg oyunu formunda zaman yönetimi programı.

kendinize bir avatar yaratıyorsunuz. to do list'inizden iş sildikçe xp ve altın kazanıp level atlıyorsunuz, zamanında tamamlamadığınız yapılacaklar ise canınızı azaltıyor. kazandığınız parayla kendinize hayvan falan alabiliyorsunuz.

yüklediğimden beri daha düzenli çalışıyorum, daha çok kitap okuyorum falan ama aynı zamanda zamanımın ciddi bir kısmını da avatarıma çiçekli toka falan almaya harcıyorum. işe yarayıp yaramadığını henüz çözemedim.

keşfetmeme sebep mr blue'ya burdan selamlar.
  • hayatımı bir nebze daha düzene sokmamı sağlayan uygulama.

oyundaki başarınıza verdiğiniz değere göre, hayatınızdaki başarınız da artıyor. challenge kısımlarına bayılıyorum. yapmayı sevmediğim ya da aklıma gelmeyecek birtakım etkinlikleri fiilen yapar oldum. kimin aklına geldiyse iyi düşünmüş.
  • tuhaf biçimde sözlüğün arama motorunun sevmediği uygulama, arayınca çıkmıyor. neyse sonuç olarak bulduk. bu arkadaşın en sevdiğim özelliği günlük olarak bazı şeyleri tekrardan checkliste alması. mesela pazartesi, çarşamba ve cuma günleri bir konuya, salı perşembe diğer konuya bakacaksınız diyelim ki, bunu dailies kısmına girip günlerini seçiyorsunuz; uygulamaya baktığınızda o gün neleri yapmanız gerektiğini hemen önünüze döküyor. onun haricinde alışkanlık haline getirmek istediğiniz şeylerde de bir ödül, ceza şeyi koymuşlar ancak benim esas kullandığım yeri bu dailies kısmı oldu ne yalan söyleyeyim. kim yaptıysa ellerine sağlık.
  • android uygulamasını bulunan, hayati değiştiren, düzenleyen, kendinizdeki değişimi görünce "oha bi oyun nelere kadir" diyebileceğiniz gerçek hayat tabanlı role play oyunu.
    artık türkiye ismiyle ilk türk guildi acilmis bulunuyor, haftalik kitap okuma film izleme, kisa film, kisa egitim videolari gibi etkinlikler düzenlenecek kısmetse.
  • hayat değiştiren uygulama. habits, dailies, to-do's ve reward mantığını kavrayıp hayatınızdaki hedefleri (varsa) oturtabilirseniz programa, alışkanlıklarınızı nasıl değiştirdiğine şaşıracaksınız.

ödül sistemi olması ve işi oyuna dökerek motive ediyor olması bazı çok gerçekçi bünyelere saçma gelebilir. ama gelmesin, bence motive edici gücünden çok düşüncelerinizi organize etme gücü var bu programın.

hep hedefler koyup unutanlar neyin önemli olduğunu hatırlatacak ve fikirlerinizi organize edecek program ayağınıza geldi.
  • müthiş bir uygulama. birçok alışkanlığı kolaylıkla edinmenizi sağlıyor.
  • habit rpg idi eski adı. adını değiştirdiler, siteyi komple değiştirdiler. ama değiştirdiklerinden beri insanı bezdiren buglar var sitede. evet arayüzü daha ciks oldu, ama işlevsellikte ciddi kayıplar var. ne gerek vardı, rahat mı battı? ne yazık ki bu işin altından kalkamadılar. önceki versiyon biraz daha primitif idi ama epey stabildi. şimdi sürekli server hataları mı istersin, art arda seri işlem yapınca sitenin cortlaması mı dersin, her loginde dili değiştirmek gerekmesi ve bunun için kırk takla atmak mı, ne istersen var.
    gerçi bir yerde onları da anlamak lazım, gelir kapıları çok dar, reklam almıyorlar, sadece gem satıyorlar, onları da kaç kişi satın alıyordur zaten, gem olmadan da çok güzel oynanıyor/kullanılıyor.
    alışkanlık kazanmak, hayatı kategorize etmek, kendinize moral vermek, motivasyon kazandırmak için çok güzel bir araç. siz geliştikçe karakteriniz de gelişiyor.
    challengelar da güzel. sizinle aynı hedefe giden mutlaka birileri oluyor, hem destek, hem rekabet, çok tatlı bir dinamiği var. gem kazanma şansı da oluyor hem. yalnız 35 tane challenge'a birden katılıp abartmamanız lazım, ben kendimi tutamayıp yapıyorum onu bazen, amacından sapıyor o zaman. hayatınızı ufak ufak değiştireceksiniz.
    önce sadece to-do'lar ile başladım. kafamı organize etmeme yardımcı oldu. bir süre sonra daily olarak unfuck your habitat adlı sitedeki günlük, haftalık, aylık, 6 aylık ve yıllık checklistleri ekledim ilk olarak. (yıllardır kullanıyorum habiticayı aslında ama hep sil baştan.) düzensiz bir insanım, depresyon da hayatımı zorlaştırdığı için, kendime biraz yardımcı olmaya çalışıyorum, evimi biraz daha düzenli ve temiz tutmama yardımcı oluyor.
    yapabildiğimi gördükten birkaç gün sonra da uyku challenge'ı ekledim.
    hedeflere küçük adımlarla gidiyorum, royal purple dragon da yoldaşım, seviyorum keratayı*.