• halbuki o ortalamayla benim gibi 3 kisiyi mezun edebilirdi.
    yazik etmis.
  • video tam açılmamışken; sarışını röportaj yapan, başı kapalıyı da ortalama yapan sandım.

yalnız değilimdir.
  • hastası olduğum kızdır.

branşı neyse o alanda hastası olurum problem değil. üroloji hariç.
  • muhtemelen türkiye'de kalmayacaktır.

20 sene önce benzer bir ortalama ile bilkent bilgisayarı bitiren komşumuzun öss dereceli kızı mezun olduğu ay içinde abd'den burs bulup master diye gitmişti. o günden beri kendisini gören yok.
  • inşallah mesleğe en yakın zamanda başlarsın. sonra git 2 gün uyku yüzü görmeden acil de nöbet tut.
    öküzün teki gelsin çocuğuma bakmadın diye dayak atsın. bu ülkede sağlık personeli olmak ölüme meydan okumaktır.
  • yüce rabbim bize kaşığın sırtıyla verirsin bu kıza kürek kürek vermişsin. hem güzel, hem zengin hem de zeki. bonusu da var; anası - babası son derece eğitimli ve ailesi de varlıklı. kaderi güzel olsun ama kız hayata 3 -0 önde başlamış zaten.
  • bütün işsizliğimle videoyu izledim, kız kendinden çok emin ve ne konuştuğunu bilerek konuşuyor. sonra dedim ki bunun arkasında yatan hacettepe 3.97, güzel olması (ki tıp dünyasına göre kıyaslayınca, hatta güzel değil bakımlı) vs değil, başka bir şey var. o an cevaptan yüzde yüz emindim. kız kesin ve kesin zengin dedim.

küçük bir araştırma yaptım, kız zengin değil çok zengin çıktı.

işin özeti zenginlik her şey değil ama çok büyük bir güç arkadaşlar. hacettepe de 3.97 de yaptırır, eğlenceye zaman da yaratır.

not: belirtmek ne kadar doğru ama tr derecesi yapmış biri olarak söylüyorum.
  • anladığım kadarıyla ailesi zengin.. ancak, bu kadar başarılı kardeşimiz rüzgara kapılıp dermatoloji seçmiş.. yani ileride çok para kazanayım derdi yok.. tabi ki özgür iradesi ancak, tıp ilmine çok büyük katkısı olabilecek bu parlak beyin, potansiyelini harcamış kanaatimce.. dermatolojiyi küçümsediğimden değil, yanlış anlaşılma olmasın.. ancak daha hayati organlar ile uğraşmayı istemiyor zeki ve çalışkan meslektaşlarımız artık.. yazık gerçekten.. klasik olacak ancak bu sistem devam ettiği müddetçe zor ameliyatları yapacak, hayati işlerle uğraşacak doktor bulamayacak halk.. çok yüksek puanlarla mikrobiyoloji, biyokimya gibi hasta görmeyen branşlar seçilir oldu günümüzde.. bence herkes şapkasını önüne koysun düşünsün.. hekimlik sandığınız kadar basit bir iş değil.. sonsuz değişkenli bilinmezlikler bütünü adeta.. 2 kere 2 çoğu zaman 4 etmiyor bu meslekte.. hatta 5 bile etmiyor, 15 falan ediyor.. bu işin matematiği yok.. moleküler keşifler çoğaldı.. değişkenler çok arttı.. bilgi yükü 8-10 seneye sığmayacak büyüklükte artık.. bence doktorların maaşlarını dilinize dolamaya ve bize saldırmaya devam ettiğiniz müddetçe işler daha da kötüye gidecek her iki taraf açısından.. lütfen biraz saygı lütfen..

edit: şaşırtıcı şekilde fazla miktarda mesaj aldım bu konu ile ilgili.. şunu belirtmek isterim ki dermatolojiyi küçümseme gibi bir amacım kesinlikle yoktur.. keşke o kadar yüksek puan alabilseydim de ben de dermatolog olsaydım.. sadece bu arkadaşın çok ciddi bir potansiyeli olduğu için ve maddi problemi olmadığı için tıbbın baba branşlarından birisinde hoca olmasını isterdim onu belirtmeye çalıştım.. mesela pediatriyi çok sevdiğini söylemiş videoda.. ne bileyim hacettepede pediatrik nefroloji hocası falan olsaydı hiç fena olmazdı.. belki de çektiğim çile yeter bundan sonra da rahat edeyim diye düşünmüştür.. kendisini tebrik eder başarılarının devamını dilerim..
  • dakikalar içinde google ile gereksiz bilgiye ulaşarak ailenin üyelerinin genel olarak başarılı olduğunu da söyleyebiliriz.

http://www.ekonomist.com.tr/…n-tllik-dev-cikti.html
  • benimde babam doktor annem eczacı;demek ki sütçü imam hatip mezunuymuş.
hesabın var mı? giriş yap