şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1999 yılında öğrenci almaya başlamış bölüm. beytepe kampüsünde iibf bünyesinde. hala yeni olmanın hantallığını ve amatörlüğünü üzerinden atabilmiş değil.. tabi bu da ilk 6-7 yılın öğrencilerinin denek olmaları ve ciddi tatminsizliklerle okuldan mezun olmaları anlamına geliyor. hoca-öğrenci ilişkileri iyi sayılır.. ancak boş geçen dersler, eksik planlama, her sene değişen dersler hoşnutsuzluk yaratıyor... garip bir yer işte..

bir de şu var; bu bölümün öğrencileri her bir dönem en az 3 tane kapı gibi paper yazarlar ve bu paperlar (hocaların dediğine bakılırsa) bir çok üniversitenin masterı seviyesindedir. yorar bu bölüm adamı bayağı bir. fakültenin en çok okuyan-yazan öğrencileri de (biraz da zorunluluktan) bu bölümdendir.
  • hayata çaylak kalmış insanlar yetiştiren bölüm. ilk mezunları bankacılık, gümüş ticareti ve işsizlik üçgeni arasında sıkışıp kalmış, bölümün kendilerine verdiği eğitime yurt dışından sevgili yapma haricinde pek ihtiyaç duymamışlardır.

diplomat olmak istemeyenlerin keyifle okuyabileceği bir bölümdür.

bir yıl sonra gelen edit:hayır bölümde okumadım, okuyan için (bkz: bir arkadaşım ekolü)
  • mezun olduğum bölümdür.

mezunları genellikle hayata çaylak kalmanın kişioğlunun kendisi ile ilgili olup bölümünden bağımsız olduğunu bilen insanlardır efem. ilk mezunları yurt dışı bursları alıp yüksek lisans eğitimiden tutun da diplmatlığa kadar çeşitli alanlarda çalışma fırsatı bulmuşlardır ve bulmaya devam etmektedirler. ayrıca pek azının yurt dışı kökenli sevgilileri vardır.

diplomat olmak isteyenlerin de keyifle okuyabilecekleri bir bölümdür velhasıl. keza diplomasi kökenli insanlar sık olarak okutman olarak ders vermektedirler burada.

hocaların büyük kısmı henüz akademik kariyerlerinin başındadır ancak ardplanları parmak ısırtacak derecede iyidir, hemen hemen hepsi yüksek lisanslarını ve/veya doktoralarını yurt dışında yapmış, kalifiye insanlardır, tek eksikleri tecrübedir efendim. öbür yandan bunun acısını öğrenciden çıkarmaları ayıptır; son sınıflardan dönem başı yaklaşık (toplam) 70 sayfalık makale yazmalarını istemek günahtır, her derse yüklü miktarda kaynağı okumuş olarak gelme mecburiyeti koymak mekruhtur. kısaca zordur bu bölüm, kazıktır, genç öss mağdurları seçmeden önce iyi düşünmeli ve azimli olmayanları yolun başında daha kolay bölümlere yönlenmelidirler.

kızların hepsi bacımdır ve bu entry alkollüyken girilmiştir
  • ilk mezunlarindan henuz diplomat cikaramamis bolumdur.
  • yeni açılan bir bölüm olmanın getirdiği avantajlar ve dezavantajlar arasında kalmış, ingilizce eğitim-tükçe eğitim arasındaki gelgitlerden bunalmış, bir gün 'iyi ki buradayım' diyen, ertesi gün lanet eden çelişkili insanları bünyesinde barındıran garip bir bölümdür. küçük bir bölüm olması sonucu hoca-asistan-öğrenci ilişkisi oldukça gelişmiştir. herkesin birbirini tanıdığı ve unutmadığı bir ortamda hocalarla aranızı iyi tutmakta fayda vardır.

edit: kesinlikle uluslararası ilişkiler bölümü nde okuyorum demenin bir karizması vardır evet.
  • bünyesinde okan aktan gibi lanet aynı zamanda hürkan çelebi, ali murat özdemir, sencer imer gibi mükemmel hocaları bulunduran, hoca öğrenci ilişkisi çok gelişmemiş, hacettepe iibf bünyesinde öss'de 2007 için en yüksek bölüm olmasına rağmen hala yeterli ilgiyi görmeyen eskiye göre toparlanmaya başlamış bölüm.
  • (bkz: #17423704)
  • her şeye rağmen öğrencisi olduğum zamanları özlediğim bölümdür. düzensizliği, sistemsizliği, plansızlığı, koyvermişliği ilke edinmiş (!) bir yer olarak hafızamdaki yerini muhafaza etmektedir. ha bir de işyerinde anlamsız bir prestiji var buranın.
  • egitimi vasat olan okul. iyi hocaları da birer birer gitti. allah'tan ek zamanlı gelen hocalar genc ve eğitimli de biz bolum ogrencileri bir seyler öğrenebiliyoruz. ingilizce olması dısında dört senelik sürede bir artısı yok. sencer imer hoca dısında profesör yok. o da zaten ek zamanlı kadrosundan, sadece bir gün oluyor okulda.

özet: ingilizceniz iyi olup puanınız odtu'ye falan yetmiyorsa hacettepe yerine gazi ankara unilerinden birini yazin.
  • öğrencilerinin, bölümleri hakkında sosyal medyada yer alan olumsuz eleştiriler üzerine prestijini kurtarmak için tanıtım videosu çekmeyi amaçladıkları bölüm. bence böyle saçma bir yol yerine bölümleri ile ilgili prestijli organizasyonlarda başarı göstermeleri çok daha yararlı olurdu ama devir gösteriş devri çalışmak da zor.. ne diyelim allah kolaylık versin...