• genelde hacettepenin iyi olmadığını düşünüyorum. ama hacettepe psikoloji bolumu gerçekten iyi. içinde olmayan bilmez. bence hacettepeli öğrenciler enerjilerini siyasal eylemlerden çok bilimsel amaçlar için harcasalar yurda daha yararlı olurlar gibi gelio. sonucta beterin beteri var. (bkz: istanbul universitesi)

seneler sonra gelen edit: hacettepede okurken okulu çok eleştirirdim. şimdi durum nedir bilemem ama zamanında aldığımız eğitimin ve mesleki etik ahlakının çok iyi olduğunu görüyorum.
  • adından bi de tabi güzelim ed.fak. bahçesinden başka(can baba neyim de fena diil aslında)bi numarası olmayan ,sadece dışardakilerin gözlerini üniversite taklidi yapmak suretiyle boyayan,ama yine de çok özliyceğim bi müessese
  • bugün itibariyle başlayan kayıt günlerinde gelen öğrencileri dumura uğratan bir miktarda kimlik parası (bkz: 25 milyon) isteyip, acaba kimliklerimiz altın suyuna mı batırdılar yoksa titreşimli mi diye düşündüren, üç yıl önce büyük umutlarla geldiğim, ağaçlarından ve çimenlerinden başka hoş bir şeyini bulamadığım (bkz: beytepe) ve şimdi resmen ütüldüğümü düşündüren üniversite.
  • ankara'da bulunan unıversıteler içinde prestiji yüksek olanlardan biri olup merkez kampüsü kurtuluş'ta ve diğeri de beytepe'dedir.
  • mühendislik fakültesinin beytepe de olduğu üniversite.
  • ingiliz dili ve edebiyatı bölümünün beytepe'de olduğu üniversite.
  • içinde orman barındıran üniversite
    (bkz: ormanimizi koruyalim)
  • nedense tıbbiyeye ve psikolojiye gösterilen ilgiyi başka bölümlere eşit dağıt(a)mayan,hazırlıkla sorunu olan, örneğin turizm bölümüne ingilizcenin i-sinden çakmayan yaratıkları eften püften bir seviye tespite tabi tutarak kalifiye eleman mefhumunu dumura uğratan,uyandırdığı intibaya bakılıp da aldanılmaması gereken bir okul.iyi üniversitedir sağlam elemanlar gelir!yalan işte.
  • öğrendiğim,bilmeyi öğrendiğim,sevgiyi,dostluğu ve paylaşmayı doyasıya yaşadığım ve bugün itibariyle kocaman bir hoşçakal dediğim 'benim' üniversitem.
hesabın var mı? giriş yap