şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kışın ders çalışmaya gittiğinizde eğer boş yer bulup bir yere ilişebildiyseniz yarım saat içinde donma tehlikesi geçirebileceğiniz mekan.
 • bir ton para harcanarak yapılan girişiyle insanda faydalı bir yer imajı uyandıran ancak kütüphane demeye bin şahit gerektiren bir ayıp.
 • yetkililerin giriş yenilemek yerine yeni kitaplar kazandırması gereken yer. maalesef kitapların çoğu 1960lardan ve 1970lerden kalmadır. insan utanır, lab raporlarına kaynak diye yazarken.
  bir de sanat ve tasarım konusundaki kitaplar giriş katındaki "sanat odası"nda tutulur ve kimseye ödünç verilmez, iyi bok yenir.
  ayrıca yıldız amfi'nin karşısında konumlanmamıştır (yıldız amfi ve kütüphane arasındaki geniş, sık ağaçlı alan karşılık ilgisini bulundurmaya müsait değildir, bu bağlamda*). biyoloji bölümünün karşısında, yer bilimleri binasına yakındır.
 • çok felaket bir kütüphanedir. sadece belirli öğrencilerin yerlerini bildikleri kitaplar vardır. onlar alırlar okurlar, kullanırlar, sonra da tekrar saklarlar. bu böyle gider. bir gün 5 tane olan kitap, ertesi gün hiç olmayabilir. foucault yazdığında 2 kitap görerek üzülmek, başka kütüphanelerde ise ingilizce ve fransızca dahil bütün kitaplarının olduğunu duyarak yıkılmak çok sık rastlanan bir şeydir.
 • beytepe'de ögrenci olarak 5 sene geçirdigim halde içinde tas çatlasa 4 saat vakit geçirdigim kütüphane. o 4 saatin de yaklasik yarisi kurumlar sosyolojisi kapsaminda izledigim bir filmle* geçmisti. hatta bir kez bir arkadasima kitap almaya gittigimde kayit yaptirmistim. o esnada görevlinin kaçinci sinifsin sorusuna dördüncü sinif cevabini verince de "kütüphaneye ilk gelisin herhalde" cümlesiyle alay konusu olmustum.
 • ders çalışmak için evden bile daha müsait olabilen ortam. ve fakat yetersiz, soğuk.
 • tam derslerin en civcilendiği dönemde , insanların ödev yapmak için kaynaklara saldırdıkları dönemde tadilat yapılan mekan. bütün dergi arşivi kaldırılmış, tezlere ulaşılmıyor. (bkz: ne güzel yapmışsın aferim)
 • ödünç alınabilen kitapların bir kısmının üst kattaki eski yerine taşındığı ama süreli yayınlarına ulaşmanın hala mümkün olmadığı, fotokopi çektirilen yerinde zımba bulunmayan cinnetlik mekan.
 • beytepedeki 6 senelik cift dikisli ogrencilik hayatimda sadece bir saat tutacak sekilde bir kez gittigim, onda da gotik yazip 2 adet gotik muzikle ilgili tez buldugum ve baska hicbirsey bulamadigim kutuphane. onune mermer dosiyeceklerine sanat terimleri sozlugu bile olsa bi kitap alsinlar.
  alternatif olarak acilabilecek linkler:
  -hacettepe yemekhanesinin duvarlari boyanacagina yemekler temiz verilsin biz insan degilmiyiz?
  -hacettepe universitesinin tuvaletleri neden tasip duruyor kardesim?
  -su hacettepenin yolu bir kerecik olsun temizlensin anacim karda okula gelemez olduk
  -hacettepe universitesi iyi hos fakat su yesil vadiye bi el atsak hep beraber?
  ve son olarak :
  (bkz: hacettepe universitesi)