şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hacettepe universitesinin en gozde bolumlerinden birisi. ozel universitelerin cogalmasindan sonra ogretim gorevlisi konusunda biraz sikinti yasasamaktadir. birinci siniftan itibaren kasilan* programlama odevleri ile zor gunler, yillar yasatir. piyasa adami yetistirmesiyle unludur.
 • 1. ödev
  2. ödev
  1. vizeler
  3. ödev
  4. ödev
  2. vizeler
  5. ödev
  finaller

  bütün bu işleri sıralı olarak 3 aylık bi dönem içinde yapmanızı bekleyen, ödevlerin ayrı bi ders olarak notunun olduğu,
  topu topu 3-5 tane hocası kalmış, gençliğin heder edildiği hissine kapılmanıza sebebiyet veren ilim irfanla alakası kalmamış yer
 • verilen görevi veya ödevi bir şekilde yapmanın (bunun için çoğu sosyal insan faaliyetlerinden feragat etmeniz gerekir) önemli olduğu, kendi bölümleri dışında ki arkadaş çevreleri çok yoğun olmayan öğrencilerin bulunduğu bölümdür. hoca sıkıntısı sebebiyle, temel dersler haricinde seçmeli ders sayısının az olduğu, mezunlarının birbirlerine yakınlık gösterdiği ve iş piyasasında tercih ve takdir edilen kitleyi mezun etmiş bölümdür. tercih edilme sebebi, bölümün bilgi ve pratik anlamda, orta seviyenin en üst katmanlarındaki öğrenciyi standart olarak piyasaya sunmasıdır. takdir edilme sebebi ise, bir işi bitirmeden bu arkadaşların rahat olamamasıdır. ((bkz: tabir-i caizse))anadolu terbiyesi almış, çok artist olmayan ama işinde iyi insanlardır. ((bkz: istisnalar kaideyi bozmaz), yazarın notu:bozabilirde) (göreceli) eşdeğeri veya alt düzeyi üniversite öğrenci ve mezunlarına yukarıdan bakmayan, lakin kendi aralarında konuştuklarında aralarında ki farklılıkların çok bariz olduğunu ifade eden insanlar vardır burda. grupçuluk yaparlar bir anlamda.
 • türkiye ve ankara'nın en iyi bilgisayar mühendisliği bölümlerinden birisidir. öğrencilerini bu denli kaliteli yapan laboratuvar dersleridir. 1. sınıfta lab. dersleri lanet ettirebilir fakat diğer sınıflarda eğlenceli hale gelir ve kendinizi iş hayatında rahat ettirmek için bunları yapmak zorunda hissedersiniz. diğer dersleri geçmek o kadar zor değildir, çıkmış sınav sorularına bakmanız yeterli olacaktır. tek olumsuz faktör bölüm'ün konumu, beytepe'yle ilgilidir. üniversite, merkez diye anılan ankara ilçelerine uzaktır.* tercih yapacak adaylara tavsiye edilesi bir bölümdür sonuç itibariyle.
 • hocaları arasında vakti zamanında ahmet ünal yarımağan'ın, bilgisayar kelimesini türeten aydın köksal'ın, 1987-1985 yılları arasında tbd'nin başkanlığı yapan ersin töreci'nin de bulunduğu türkiye'nin en eski bilgisayar mühendisliği bölümlerinden biridir.
  eskiden bu bölümün adı bilgisayar bilimleri ve mühendisliği idi.
  öğretim şekli denize at yüzmeyi kendi öğrensin şeklinde olduğundan piyasada çok başarılı olabilmektedirler.

  not : mezunları genellikle odtülüleri sevmezler.

  :düzeltme: odtülüleri kimse sevmiyormuş.
 • en iyi yazılım mühendisliği eğitiminin verildiği bilgisayar mühendisliği bölümdür. bunda bölümde mezun olunana kadar ki verilen ödevler, projeler önemli bir yer tutmaktadır.
 • fransız ekolünde mühendislik eğitimi veren bölümdür.

  ödevler ders veren hocalar tarafından derste verilmez, hoca tarafından değerlendirilmez; ayrı bir laboratuvar dersinde, asistanların sorumluluğunda dönem boyunca sıraya konularak tüm derslerden konular için iki haftalık ödevler verilir.

  avantajı: ödevler hocanın hazırlık ve değerlendirme zamanı nedeniyle sınırlı kapsamda kalmaz, harbi harbi birşeyler öğretir. teknik bilgi yanında iş yapma ahlakını, zaman kısıtlarına uymayı öğretir. mezunlarının tutulma nedeni budur.

  dezavantajı: ödevler hocanın hazırlık ve değerlendirme zamanı nedeniyle sınırlı kapsamda kalmaz, harbi harbi kol gibilerdir. asistan grubu genelde iki haftalık süreyi tam kullandırtacak ödevler kanırtır.

  labları hakkıyla yapan öğrenci için 4 yıl, 40'a yakın proje yaparak geçer. yeni mezun bir yazılım mühendisinin cv'sinde bu çok çok iyi bir deneyim ifadesidir.
 • orda okuyan bir akdaşımdan haber alamadığım bir bölümdür okul ve bilgisayar onu yuttu galiba
 • kampus icerisinde resmen saklanmis bolum. bulmak icin jack sparrow' un pusulasina ihtiyaciniz var.
 • özellikle ödevlerden dolayı okuması biraz zor bir bölüm olsa da, yazılım geliştirmekten keyif alan birisi için okuması süper keyifli bir bölümdür. mezun oluncaya kadar 2-3 haftalık periyodlarda yapılan otuz civarı ödev sayesinde karşınıza herhangi bir problem çıktığında hızla anlama ve çözüme gitme yeteneği kazanırdır. bu bölümün mezunları özel sektörde yazılım geliştirme yeteneklerinin iyi olması, genellikle ekip çalışmasına yatkın olmaları ve uyumlu olmaları sayesinde tercih edilirler. mezunların birbirini çok sağlam kolladığını da eklemeliyim ayrıca.