şükela:  tümü | bugün
  • yamulmuyorsam yuksek lisans icin iki yabancı dil gibi sart kosmuş olan gudik bolum. tabi herhangi bir yabancı değil; ingilizce, almanaca, fransızca, ispanyolca ya da italyanca dillerinden ikisi. yunanca biliyorum, japonca'yı anadilim gibi konusurum demek olmuyor(mus). ayrıca sorarim ki bahsi gecen yabancı dillerden ikisini iyi bildikten sonra neden bu yeni bolumde yuksek lisans (ya da doktora) yapayım? goren de stuart hall* ve teun van dijk ders veriyor sanır.

    edit: cok gizli kaynaklardan aldigim bilgilere gore giris icin bu sartlar kalkmis, is isten gectikten sonra, tenk yu hacettepe.
  • ilk açıldığı sene (2006) hemen yanıbaşındaki bir fakülteden (bkz: iibf) mezun biri olarak başvurduğum fakülte.

    istediği 3.50 not ortalaması ve en az iki yabancı dil ölçütüne elbette takılarak kabul edilmedim. ancak mevzubahis zamanda fakültenin yepyeni web sitesinde bölüm başkanı olarak benim bölümümün (bkz: uluslararası ilişkiler) bölüm başkan yardımcısı görünüyordu. kendisinden gidip referans istediğimde bu durumdan haberi olmadığını öğrendim. o zamandan beri benim için ciddiyeti su götürür.
  • dr sınavında sabah yapılan yazılı sınava girmeyen lakin odtü kültürel çalışmalar yl mezunu diye sadece sözlü sınava giren elemanın alındığı okul. ayrıca bilkentliler, odtülüler, ingiltere’de bilmem nerde kalçırıl bilmem bişey sıtadide master yapmış insanların dolu olduğu ortamda suavi hoca ben taşradan geldim diye sözlü sınav esnasında beni aşağılamıştır da. gücümüz yetmedi ancak yedek olabildik. yedek olan diğer arkadaş da basın yayın bilmem bişey enformasyon birimi başkan yardımcı. valla benim için başarı hikayesi aslında yedek olmak. gitmeyin arkadaşlar. ciddi ölçüde kayırmanın olduğu bi fakülte orası. hocaların o eşitlikçi falan tavırlarına da inanmayın. güya hepsi ankara ileften mülkiyeden falan ya pek bir etik ilkelere bağlılar. mutlu hocaların ekibi bitmiştir benim için. hikayedir onların eleştirel ve emekçi, hakeden kazansın diyen, sözde etik ilkelere çok bağlı olan tavırları. gördük sizi de allamın akademisyenleri.
  • bir doktora adayının birikimine yakışmayacak bir üsluba sahip şu girdi ile akılları sıra hocaların hocası mutlu binark'a suizan etmişler.

    onu bilenler sadece gündelik yaşamında değil, akademik hayatında da ne kadar dürüst bir insan olduğunu bilir. ancak onu şahsen tanımayanlar için bu konudaki şu girdiye bakılmalı...