şükela:  tümü | bugün
 • f-16 lara boya üreten . laboratuvarlarında milyarlık malzemeler olan fakülte.
 • çay/kahveni kendin hazırlayıp parasını kenara bırakırsın*
  güvene dayalı bu sistemiyle avrupa birliğine çoktan girmiştir hacettepe kimya mühendisliği.
  bölümün iç/dış mimarisi ve temizliği dışarıdan parmakla gösterilecek kadar dikkat çeker bu bölümün.
  çok bilimseldir. yayınlanan bilimsel makale sayısı boğaziçi ya da odtünün önündedir.
  (bkz: oktay beşkardeş)
  kişi başına düşen bilgisayar sayısı oldukça yüksektir.
  abete başvurusunu yapmıştır, eş değerlik kapıdadır.
  öğrenciler arası diyaloğun had safhada olduğu beytepe'nin en sosyal, en aktif bölümlerinden birisidir. önceleri ismi hucheeng** olan şimdilerde ise gmt* ye dönüşen bir öğrenci toplulukları vardır. http://www.hucheeng.com/ *
  yıl sonu partileri***, film gösterimleri, mangal partileri*, paneller/seminerler, teknik geziler düzenleyip eğlencenin dibine vururlar. kolay kolay unutulmayacak arkadaşlıklar edinilir bu bölümde.
  ayrıca sistemle sorunu olmayan öğrenci sayısı oldukça yüksektir. güzel kız sayısı deseniz daha da yüksektir. herkesin keyfi yerindedir yani.
  (bkz: üniversitede kızlar teklif ediyormuş)*
  alt kattaki kantini kapanmıştır gmt hizmetine verilmiştir bu arada.
 • eskiden dış cephesi bordo olan diğer gri bölümler arasında önünden geçerken size göz kırpan fakat şimdilerde çeşitli duyumlara göre rektör efendinin talimatıyla gri takım elbise giydirilmiş bölüm. üst katında ankara büyükşehir belediyesi'nin metroda açtığı garip fotoğraf sergilerini anımsatan bir sürü mezun ve gezi fotoğrafları vardır. bunların bölüm başkanının fetişi olduğu sanılmaktadır.
  abdurrahman tanyolaç, deniz tanyolaç çiftinin verdiği her dersi gözü kapalı seçmekte tereddüt etmemeniz tavsiye edilir. kolay gelsindir.
 • içeride bir tur atmak için şuradan lütfen.
 • gün itibariyla çok değerli bir hocasını kaybetmiştir.

  "mühendislik fakültesi kimya mühendisliği bölümü öğretim üyesi değerli hocamız prof.dr.abdurrahman tanyolaç 1.1.2011 cumartesi günü (bugün) kalp krizi geçirerek vefat etmiştir. cenazesi 2.1.2011 pazar günü (yarın), karşıyaka camisinde kılınacak öğle namazından sonra karşıyaka mezarlığında defnedilecektir. hocamıza tanrıdan rahmet diler, başta eşi, kimya mühendisliği öğretim üyesi prof.dr.deniz tanyolaç olmak üzere bütün sevdiklerine, yakınlarına, bölüm arkadaşlarına, fakültemize ve üniversitemize başsağlığı dileriz.

  prof.dr.h.yılmaz kaptan
  hacettepe üniversitesi
  mühendislik fakültesi dekanı"

  http://www.cheng.hacettepe.edu.tr/
 • *tuvaletine girmek için edebiyat fakültesinden gittiğimiz bölüm.
 • ninemin mezun olmadığı bölüm.
 • girişinde arbeit macht frei yazması gereken bölüm. hayatımın en iğrenç zamanlarını geçirmemi sağlamıştır, sağlıyor.
  design gibi baba bi dersi bir döneme sıkıştırmak yerine, bir yıla yayarlarsa bu entryim olumlu yönde editlenebilir.

  ilgilenenlere not: bölümde sabahlamayı düşünenler sakın buna kalkışmasın, gidin kütüphanede sabahlayın sıcacık... hem gece 12de çorba da dağıtıyorlar biz evsizlere:)
 • bölümü okuyanların tavsiyeleri varsa yeşillendirebilir mi lütfen ?
 • içinde, çok güzel yeşil gözleri ve de muhteşem bir gülüşü olan bir son sınıf öğrencisi barındıran bölüm. *

  onun dışında bilgisayar laboratuvarındaki tüm pcleri linux'a çevirerek microsoft project ile çalışan öğrencilere çok büyük kazık atan bölüm. özgür yazılım, anti tekel, ucuz lisanslama vs. vs.gibi popülist bir yaklaşımla canım laboratuvarı kullanılmaz bir yere çevirmişlerdir. aferim size ne güzel çok mantıklı özgür yazılım, ağır laptoplara mahkum öğrenciler. olsun öğrencilere bu zulümü yaparak microsoft'a süper kapak yapıyorlar.

  haa, dersin ki linux ta şu var aç terminalı, sudo mudo yaz, tar.gz yaz, apt mpt şunu gir hop al sana project muadili. bunu bu öğrenciler bilmiyor, dersini de vermiyorsun. lise bitene kadar windows dersi verdiğin adamdan da bilmesini bekleyemez ve de isteyemezsin.