şükela   tümü | bugün
  • önündeki çimlerde kafe kim'den alınan dürümleri ayranları afiyetle yiyebildiğiniz şık bahçeli yer.
  • vakti zamanında burdan mezun bir adamla tanışmıştım. adamın konuşmasından gülüşüne kadar her hareketi yavaş çekimdi ve gerilim filmi tadındaydı.
  • bu bölümü bitirip askere gelince hemen emasyaya alınan, (hatta sırf emasya için bizim karargah'a getirtilen) sonra "bu burda çok oturdu" diye de bölük yazıcılığına alınan bir arkada$ım vardı..
  • lisans programını dört yılda tamamlayamamanın ayıp olmadığı bölümdür. bir kac dersiniz f3 ile ödüllendirilmeye başlanınca yeni mezuniyet planları yaparsınız. lakin hicbir mezuniyet planınız da tutmaz – genelde –
    kaliteli bir egitime sahiptir ama ögrencileri bunu uzun süre anlamaz.çünkü acı çekmektedirler, başarısızlık havuzundan çıkmaya çalışırken. sadece eski mezunlardan gelen dedikodularla arada bir gaza gelip “ evet ben de başaracağım “ der ; ilk vizede hayal kırıklığı yaşarlar…
    herkes için aynı değildir yukarıda anlatılanlar ama bu istisnaların kaideyi bozmadığı bölümdür.
  • 3 senedir beytepe'de yaşayıp da ne bir öğrencisini ne de bir binasını gördüğüm bölümdür. gizli ajan yetiştiriyorlar mübarek.
  • ilkokuldayken hayalimdi bu bölüm..

her sene başında meslek tercihimizi soran öğretmenlere( daha hoca olmadıkları yaşlar).( sanki elimizdeymiş gibi meslek tercihi) ayağa kalkıp 10 dakika anlatıyodum..

hiç mezununu görmedim ama hepsinin soluk kot pantolon giyip kirli sakal bıraktıklarına dair bir önsezim var.. küçükken(bkz: 90lı yıllar) bir uranyum yakıtı mı ne bulunmuştu istanbul' da, işte şovtivi nin bir muhabiri de gidip bir nükleer enerji mühendisine sormuştu bişeyler..

oradan bilincime işlemiş herhalde..
  • bulamayan arkadaşlar için söyleyeyim fizik mühendisliğinin üst katında bulunan cücük kadar bir yerdir. fizik mühendisliğinde saçma sapan bir yer bolluğu varken burası tıkış tıkıştır. duvarlarında dünyada en çok başarı sağlamış reaktörlerin resimleri (açık konuşmak gerekirse şemaları) bulunur. arada sırada aklıma tsar bomba'nın da resmini koysaydınız fikri gelirdi. ha unutmadan:

(bkz: #20123739)
  • (bkz: #17644004)
  • okumaya hiç niyetim olmadığı halde üniversiteye hazırlandığım dönemde tek gitmek istediğim bölümdü. hayallerimi süslerdi. sadece iki puanla girememiştim. içimde uktedir. bir gün dellenip tekrar üniversiteye hazırlanırsam aklımın bir köşesindedir.