şükela:  tümü | bugün
 • ankarada ulus civarlarinda bir semt. ayni adla bir de unlu cami vardir burada. genelde cenaze namazi icin gittigimden olsa gerek aklimda guzel bir yer olarak durmaz.
 • ankara’nin pek bir dindar semti. sehrin en eski camilerinden birini cografyasinda barindirir, cami gercekten 17.-18. yuzyilin karekteristik ozelliklerini tasir. arka duvarina bitisik olarak, hala restorasyon calismasi devam eden, roma donemine ait augustus tapinagi bulunur. bu arada, cami civarindaki cubbeli-sarikli organizmalar gerek bakislari, gerekse salyalar saca saca sarfettikleri kufurlerle can sikabilir. dikkat edilmelidir.
 • raci bademli tarafından restore edilen ve bir meydana dönüşen, eskiden mezarlık olan bölge. bahçesindeki güvercinler olsun, oradan geçerken uğrayanlar olsun hiç de salyalı bir manzara arz etmez. yakınında kesikbaş ve karyağdı hatun türbeleri vardır. yine pek yakınındaki ahi şerafettin camii tahtalı tavanıyla görülmeye değerdir.

  hacı bayram veli ahilik teşkilatının kurucularından olmasa da, beylikler döneminde, ankara'da kendi bağımsız cumhuriyetvari yönetimlerini kuracak kadar kudretli olan bu teşkilat düşüşe yüz tuttuğunda popülerlik kazandıran bir kimsedir.
 • ankara'nın altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir
 • buradaki esnaf, polise yakın zamanda bir çok alakasız insanların gelip kara çarşaf almak istediklerini bildirmişlerdir.
 • camiin etrafı kapatılmış. namaz çadırda kılınıyor. dört yanı özel güvenlik görevlileri tarafından tutulmuş. anfa güvenlik şirketi çalışanlarının yoldan geçmeye çalışanlara "yassah hemşerim" dediği bir yer artık.
  orada birşeyler oluyor.
 • "tarihi hacı bayram camisi ve yıkılarak yeniden inşa edilen ek binası, [14 şubat] pazartesi günü saat 12.00'de hizmete girecek. akşam ise diyanet işleri başkanı mehmet görmez'in katılımıyla mevlit okutulacak ve trt'den canlı olarak yayınlanacak."

  http://www.ntvmsnbc.com/…d/25181837/#storycontinued
 • ana mihrab kisminda yesil renkli led aydinlatma kullanilan cami.
 • yenilerde restore edilen, ulus'a gidilince ziyaret edilmesi gereken camidir. restore edilmiş halini geçenlerde gördüm, bu işten pek anlamam ama gözüme hoş geldi. eski karmaşık halinden kurtulmuş ve daha düzenli hale gelmiş.etrafındaki dökük evlerin çoğu yıkılmış ve eski olanlar restore edilmiş. ayrıca augustus tapınağı ortaya çıkmış ve daha bir görülebilir hale gelmiş. başarılı bir çalışma olarak gözüktü gözüme. melih gökçeğin ulus projesi böyle devam edecekse sonuna kadar destekliyorum.
 • bir ankaralı olarak melih gökçek'in yaptıklarından memnun olmak şöyle dursun her fırsatta ve her ortamda eleştirmişimdir ama gelin görün ki hacı bayram veli camii restorasyon çalışmalarından sonra gezilip görülmesi gereken bir yer haline dönüşmüş. ankara'da ilk yerleşim yeri olan ulus ve civarı bu gibi restorasyonlarla daha yaşanabilir bir hale getiriliyor. emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. yalnız şu da var melih gökçek sırf bu doğrusu yüzünden onlarca yanlışını saklayacak ve halkın gözünde mükemmel kalmaya devam edecek.
hesabın var mı? giriş yap