şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zaman gazetesinin galatasaray muhabiriydi.
  güzel bir adamdı.
  uzun süredir kanser hastalığıyla mücadele ediyordu.
  8 kasım'da vefat etti.
  rabbim rahmet eylesin...
 • hacı hasdemir, her gün telefonla arayıp gündemle ilgili görüş aldığı galatasaraylı bir yöneticiyle samimiyeti kısa sürede iyice ilerletmişti. o yöneticiyle henüz yüz yüze tanışamasa da telefondaki konuşmalarını dinleyen biri, onları asker arkadaşı zannederdi.

  hacı, bir gün o yöneticiyi yine arar: “efendim, biliyorsunuz gazetemizin ödül töreni yaklaşıyor. ben en kısa sürede davetiyeleri size ulaştırmak istiyorum. nasıl yapabiliriz?” “yarın florya’da olacağım hacı bey. idman var. orada bana ulaştırabilirsiniz.” der o yönetici de.

  hacı, ertesi gün davetiyeleri alıp florya’nın yolunu tutar. saha kenarında idmanı izleyen yöneticinin yanında birileri vardır. hem yüz yüze tanışmak hem de davetiyeleri vermek için fırsat kollar. bekler bekler ama yönetici ve yanındakilerin muhabbeti hiç bitmez. daha yeni yeni mesleğe başladığı için araya girmeye de çekinir hacı. sadece davetiyeleri yöneticinin eline verip gazeteye döner. aradan birkaç saat geçtikten sonra o yöneticiyi telefonla arar. telefonu açan yönetici, “hacı bey, davetiyeleri soracaksınız herhalde. aldım. merak etmeyin. genç bir çocuk geldi, davetiyeleri bana ulaştırdı. çok teşekkür ederim. inşallah tam kadro törende olacağız.” diye cevap verir.

  hacı, o çocuğun kendisi olduğunu hiç çaktırmaz tabii.

  bu anıyı her seferinde ilk kez anlatıyormuş gibi anlatırdı rahmetli hacı. biz de ilk kez dinliyormuş gibi dinler, gülerdik.

  başka anılarını da anlatıp güldürürdü herkesi.

  ama 2013 senesinde hep ağlattı dostlarını.

  (bkz: https://kronos7.news/…-once-guldurdu-sonra-aglatti/)