şükela:  tümü | bugün
  • hacı kızı böyle mi olur, hacı kızları bile bozmuş la
  • "bunu bana nasıl yaptın? hacı bir baba ve annenin kızı olduğundan dolayı sana güvenerek evlendim"

dayı ağzınla söylemişsin. müezzinin mahalleden selam verdiğinin çocuğu falan diye insan mı seçilir amk? safkan scottish mi bu amk? arap atı mı bu?
  • sadakat hacı kızı olmakla gelseydi ülkemiz daha az ihanete uğramış olurdu. daha az. hiç değil.
  • seslenirken hacı diyen kızla şansını tekrar deneyebilir.
  • klasik ekşi sözlük vakası. ailesi hacı diye ahlaksız damgası ya da tam tersi ahlaklı nitelemesi. biri eşini aldatmış mevzu bu.

neden başka insanların trajedilerini kullanarak, bir kesime genelleme yapmaya çalışırsınız? kadının ailesi hacı olmasaydı normal mi karşılanacaktı? ya da hacı olunca neden fazladan ahlaki roller biçildi kendisine?
  • kadınları melek sanan, annesinin beynine kazadığı, "kadınlar melektiiir yavrıııım," diye büyütülmüş sıradan bir kurban oğlan öyküsü... hepinizin öyküsü.

hacı kızı, muhasebeci kızı, bankacı kızı, pezevenk kızı fark etmiyor dostlar.

kadınlar aldatır...

kocalarının ruhu bile duymaz.

kocasıyla gittiği restoranda, ben bi tuvalete gidim deyip, restoranda bakıştığı yakışıklı deliqanlıya dibini pompalattıran namuslu ablalar gördü bu gözler.

kadınlar için erkekler, sevgi, saygı, aşk verilecek, gönül verilecek, hayat arkadaşı olacak insanlar değiller.

sizin o çok aşık olup güvendiğiniz, evlendiğiniz kadını, küçücük yaşından itibaren, "erkekler sömürülecek kerizlerdir," diye eğitip büyütüyorlar. bu beyin yıkmasıyla büyümüş bir insan, size saygı duyup, "ben bu kötülüğü kocama yapmayayım, onun kalbini kırmayayım, onun aşkına ihanet etmeyeyim," diye düşünür mü?

yavrularım, küçük saftrikler, anasının guzucuğuları, evlendiğin abla seni insan olarak bile görmüyor, sana neden saygı duysun, sana neden acısın?

o, erkekleri yolunacak kaz olarak gören ruh hali ile büyümüş hangi kadınla evlenirsen evlen... sana boynuzu takacak. öğrenin bunu artık.

-peki abi nabıcaz?

bu sorunu cevabına karşılık size bir soru soracağım...

gelinlik giymeden, düğün yapmadan, prensesçilik oynamadan, kendini prenses sanmadan, paraya tapmadan sizinle aşk üzerine kurulu, saygı dolu, sevgi dolu, hayat arkadaşlığı kuracak bir kız tanıyor musunuz bu ülkede?

ben tanımıyorum gencolar.

alayınızın hayatını skecekler. kurbanlık koyunlar. hadi geçmiş olsun.
  • benim babam da arabistan'da çalışırken umre yapmış. adam şimdi deist. hacı kızını geçtim her gördüğünüz hacıya bile güvenmeyin.
  • kız hacı değil ama .
  • (bkz: alimden zalim zalimden alim doğar)
    başımıza ne geliyorsa referans aldıklarımızdan geliyor!