şükela:  tümü | bugün
  • isviçre bern büyükelçiliği basın müşavirliğine ingilizce bilmeden atanmış, 6bin dolares karşılığında tercüman tutmuş, eşi hanımefendi özlem gani bern din ateşesi(!) olarak çalışan, ayda 12bin yüro kazanan bir hizmet aşığıymış.

sayın oktay ekşi'nin verdiği soru önergesi sayesinde kendisini tanıdık, hemen kanımız kaynadı, çok sevdik.

(bkz: http://haber.gazetevatan.com/…atama/520991/1/gundem)
  • kendisi akp'nin amasya eski milletvekili adaylarından ve bern ataşesi olarak atanan bir hukukçu. işin garıp tarafı bu kişi herhangi bir yabancı dil bilmemesine, uluslararası ilişkiler veya basınla ilgili sıfır bir birikime rağmen, sırf yeşil statüko ayrıcalığından ötürü böyle bir göreve atanarak, tercümanına ödenen ücretle beraber memleketin kasasına her ay 12 bin liralık bir masrafa mal olmuştur. eşi de yine bern'deki elçilik bünyesinde 8 bin liralık bir maaşla işe başlamıştır. bu basın ataşemiz, isviçre gazetelerine bile türkçe bayram tebriği göndererek haber olmuştur. meclisin gündemine gelen bu olay, bu milletin parasının nasıl şeylere harcandığına dair tipik bir örnektir.
  • t.c. dış işleri bakanlığının andrea köppel hadisesine verdiği diplomatik tepkidir.
  • fırça bıyık ile neler yapılabildiğine örnek olan bir vatandaşımızdır.
  • isviçre basınına, türkçe kurban bayramı tebriği göndererek, büyükelçilik tarihinde olmazı olur yapmış, mesajı alan isviçre basınında infiale neden olmuştur.
  • bir devlet memurumuz.

güncellenmemiş bilgilerine göre;
    hacı mehmet gani 1969 yılında amasya’da doğdu.
    1- dokuz eylül üniversitesi hukuk fakültesini bitirdi.
    2- bir müddet serbest avukatlık yaptı.
    3- enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı hukuk müşavirliği,
    4- maden tetkik ve arama genel müdürlüğü 1. hukuk müşavirliği,
    5- başbakanlık denizcilik müsteşarlığı hukuk müşavirliği görevlerinde bulundu.
    6- başbakanlık basın yayın ve enformasyon gen. müd. 1. hukuk müşaviri,
    7- anadolu ajansı denetim kurulu üyesi ve
    8- ankara düşünce ve araştırma merkezi denetim kurulu üyesi olan ve bir dönem kamu hukukçuları derneği genel başkanlığı da yapan hacı mehmet gani mesleki çalışmalarına ve sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarına devam etmektedir.
    şöyle bide kişisel citesi va'mıs..
  • (bkz: #32590621)
  • türkiye'nin 3 dil konuşulan bir ülkede bu dillerden hiçbirini bilmeyen basın ateşesi olan şakirt.

olm hala böyle tipler allah , kuran dediğinde yarabbi şükür diyen insanlar var bu memlekette.

bazen gerçekten çok dipsiz bir kuyudaymışız gibi hissediyorum.yani birader adam ingilizce bilmeden 12 bin dolar maaşla basın ateşesi oluyor , karısı aynı konsoloslukta din sorumlusu olup 8 bin dolar maaş alıyor , yabancı dil bilmeyen ateşeye tercüman atanıyor , ona da 6 bin dolar maaş bağlanıyor , bunu anlatınca bir ülkenin yarısı normal karşılıyor.

bakın bu sadece bir tanesi.sanıyor musunuz ki sadece 1 tane var bundan ? al işte sümeyye erdoğan var 52 bin tl danışmanlık maaşı alıyor ? sadece bu 4'lünün ülkeye 1 senelik maaş maliyeti 1 milyon 150 bin tl.

o kadar gerizekalıyız ki allah'ın büyüklüğü bize yeterken bu insanlara nedense yetmediğini , lüks içinde , hiç efor sarf etmeden allah için yaşamaya devam ettiklerini idrak edemiyor , daha zengin olsunlar , daha güçlü olsunlar , daha mağdur ,daha dindar olsunlar diye kendi hayatımızdan veriyoruz.

aziz nesin boşa konuşmamış ...
  • gevrekboyoz reloaded, dexterin kardesi joker ve lumpiya için umut kaynağıdır. yürü be, kim tutar bizi!
    tek suçu dindar olmasıymış. hayır canım, tabii ki o bir suç değil. hak etmediği, gerektirdiği bilgiye, birikime, yeterliliğe, tecrübeye sahip olmadığı bir pozisyonda oturup mübarek eşi ve tercümanı ile birlikte ayda yaklaşık 47 000 tl’yi hüpletmesi de suçu değil. yurtdışında çalışmayı kabul edip, ingilizce sadece üç-beş kelime bilmesine, yerel dillerden hiçbirini bilmemesine rağmen “ulen, ben bunu hak ediyor muyum” diye sormaması da beyefendinin suçu değil. hatta asıl suç bunlara şaşıranlardadır. bunlar muhafazakar cenahtan beklediğimiz şeyler değil mi zaten!? muhafazakar cenahın temsilcilerinin atamalarda “bizden olsun da, ne olursa olsun” demesinde yadırganacak ne var!?
    gevrek’in tabiriyle bu “anadolu evladının” tek suçu yemesine içmesine dikkat etmemesi bence. fotoğrafına baktım da, birkaç kilo fazlası mı var, ne?! her şeyin başı sağlık müdürüm, hafazanallah.
  • hayatın kendisine güzel olduğu, bir muhterem insan.

dil bilmeyen ateşe. 12 bin dolar maaş. yengeye de din görevilisi kadrosundan 8 bin bağlamışlar. siz de tırmalayın babam ay sonu gelsin diye. malı götüren götürene.

http://www.haberturk.com/…nanamadim-sonra-yanitlara

bu arada para gani olduğundan boynunu da aldırmış sanırım.
    http://www.opsiyonhaber.com/…aci-mehmet-gani(3).jpg