şükela:  tümü | bugün
  • mezunu olduğum lise. öğrencisine hiçbir spor olanağı sunmadığı gibi sürekli alacakları sözde spor aktivitesi aletleri ve müzik aletleri için para isteyen bunları alan ama bunların hiçbirinden 5 sene boyunca en ufak hayır göremediğimiz okul. ayrıca çok amaçlı salon adı altında okulun bodrum katında birkaç sene boyunca hiçbir amaca hizmet vermeyen bir spor mahzenine sahip olup ardından boş boş duran bu salonu konferans salonuna çeviren lise.
  • orta sonda ordan kurtulup afl ye geçerek hayatım boyunca kendime en büyük iyiliği yaptığım okul. bir üç sene daha orda yaşamayı düşünemediğim korkunç yer
  • celal adında çatlak profesör tadında mükemmel bir fizik hocasına sahip olan lisedir. en önemli özelliği derste konuşanların kafasına attığı tebeşirler, yaptığı espiriler ve sınavlarda sorduğu olimpiyat sorularıdır. sorduğu bu sorular sayesinde girdiği sınııflardan hiç kimse öss denemelerinde ve össde çıkan hiçbir soruya zor diyememişti. bu ayrıntı lisem hakkında hatırladığım tek tük güzel şeyden biridir, diğeri - en önemlisi - benim için en mutluluk vereni ise mezun olmamdı.
  • yurdumun herhalde en garip yerlerinden biridir. iyi hocaları, güzel öğrencileri vardır ama okul bütün olarak ele alındığında çekilmezdir. bambaşka bir yerdir yani
  • harika bir kadroya sahip okuldur. ozellikle recai yavuz okulun guludur*. bir sekilde yolu dusen bir insanin gormesi gereken ilk kisidir.
  • yazlari demir parmaklarla cevrili bahcesinde basket oynadigimiz okul.demir parmakliklari kestirme yol yapmak icin halk kirar, okul muduru yine yaptirirdi.
  • celal arıkoğlu'nun ayrılması ve yeni müdürün dellenip zaten dellenmeye eğimli psikopat müdür yardımcılarını da galeyana getirip el birliğiyle lise son mon dinlemeden ağzımıza sıçmaya çalışmaları* ile iyice tadı kaçan okul. öğrencisinden öğretmenine, kantincisinden hizmetlisine bir iki insan dışında toptan anormal olan, yaklaşık 1 ay sonra mezun olacağım okul.

edit: mezun oldum kurtuldum, tadını çıkartın eğlencelidir ama özlemeyeceğinizi garanti edebilirim.
  • (bkz: hötal)
  • yüksek parmaklıklarıyla yarı kapalı ceza evi izlenimi veren okulumsu.7 yılımı geçirdiğim bir gün bile sempati duyamadığım yer.okuyanlar bilirler bazı bayan hocaların çılgın bi giyim tarzı vardır(deri yırtmaçlı etekler kürkler yüksek topuklar) fakat öğrenciler defalarca 'yok senin gömleğinin mavisi bizim istediğimiz mavi değil defol git almıyoruz okula'şeklinde kapıdan çevrilmiştir.insan değil koyun yetiştirmeyi amaçlayan sefil kurum.
  • benim zamanımda kimyacı nazan eken dışında 1 tane bile normal hoca bulunmayan okuldu. hepsinin ayrı ayrı kendine has özellikleri vardı. hele bir din hocası vardı ` ki: ibrahim hoca` anlatılmaz yaşanırdı. 2002de mezun olduğumda 60-70 yaşında vardı herhalde. doğrusu hala öğretmenlik yapıp yapmadığını merak ediyorum. (öğrendim bu sene emekli olmuş) ben daha mezun olup da seviyorum, çok özledim gibi şeyler söyleyeni görmedim. okurken de bitse de kurtulsak diye gelirdi herkes. garip bir yerdi yani.