şükela:  tümü | bugün
  • o parayla kaç fakir doyardı vs. fakir saati mi takacaktı çalmadı çırpmadı. hanım çekirdeği getir.
  • sakin ol champ, adam zaten zengin.

kol saatidir.
  • röportaj adam'ın zenginlik videosu.
  • benim gidip 10 liralık saat almam ile eş değerdir, sonuçta adam götüne giyecek donu yokken gidip almıyor.
  • eğer çok sıkı çalışır, kendinizden fedakarlık ederseniz seneye 5 milyonluktan da alabilir hacu bey.
  • beni ilgilendirmeyen durum.
    ama aile ferdi guler sabanci’nin albayrak guzellemesi beni ilgilendirir. doydu mu karniniz pardon keseniz guler hanim, albayrak yonetimi altinda?
  • cicişlerden nude isteyecek kadar cinsel zavallı, yediği domuzu farklılık ayağına paylaşacak kadar ilgi çekme budalası, 3 milyona saat taktığını belli edecek kadar ali ağaoğlu versiyon 2.0
  • sakin ol champ.. zenginim *
    hacı sabancı için makul bir alışveriştir.
  • zenginin malı züğürdün çenesini yorar.

normalde bunun üstüne fazla bir şey söylemeyecektim ama entrymin sürekli oylanması nedeniyle konuyu konu dışına çıkarak irdelemek istedim

ayrıca: yazdığım atasözünü aynen yazan geri zekâlı çok sağol senin yazın daha güzel senin nickinle daha hoş durmuş sakın silme

neyse editi: o paraya kaç fakir aile doyardı kimseye yardım etmiyor vakıf kurmamış diyen sığ düşünürler geldiğine göre konuyla dolaylı yoldan bağlantılı olarak,

bre aq sığırları bir ülkede fakir halkı doyurmak zenginlerin mi görevi? devletin/hükümetin görevi mi? yok eğer zenginler doyuracaktı devlet niye var? veya niye "demokrasiyle yönetiliyoruz" diyoruz, en iyisi aristokrasi veya burjuvazi bir timokrasi ile yönetilelim. eline geçen parayı iyi kullanmayı bilenler yönetsin ülkeyi kendi mahsüllerini işlediği için halka maaş adı altında para vererek yardım etsinler.

yok madem öyle değil bu kişilerin kazandığı parayı, yasama-yürütme-yargı ile birileri denetlesin diyorsanız, devlet de desin ki: ben senin can ve mal güvenliğini sağlıyorum, vatanın toprak bütünlüğünü sağlayarak sana yatırım alanları bırakıyorum, uluslararası ilişkileri barış içinde dengede tutarak sürdürüyorum sen de rahatlıkla ihracat yapabiliyor globalleşiyorsun eee madem öyle bize de vergini ver de diğer vatandaşlarımıza destek çıkalım, yok öyle vergi affı falan...

ama bizim toplum tam bir geri zekâlı olduğundan, o koltukları, makamları kendinin ulaşamayacağı bir yerde görüp, devletin görevleri nelerdir? devlet nedir? hükümet nedir? meclis nedir? siyasi parti nedir? bilmeden oy verip, a haber izleyerek bende 5 kuruş para yok ama ülkemiz zenginleşmiş çok şükür üstelik benim oy verdiğim parti sayesinde dediği sürece bi bizden bi bok olmaz.
  • yanakları kişiliğini ve kadim emek-sermaye çelişkisini yansıtan damızlık zengin bebesinin saati. gerçi casio f-91w mi takacaktı? "yiğit muhtaç olmuş kuru soğana". gerçi ölmek bunlara zor.