şükela:  tümü | bugün
 • alaçatı istilasının yükselen değerlerinden. yeni restoranlar ve antika dükkanları açılmaya başlanmıştır. haşmet babaoğlu bu sokaktaki restoranda ev sahibi edalarında halkı selamlarken görülmüştür.
 • alacati icindeki alacati.. hem alacati'da, ama hem de alacati'nin bazen insani bogan mahseri kalabaligindan uzakta. kalmak icin evinizde hissedeceginiz butik oteller, elinizin altinda eli yuzu duzgun restoranlar, yemek kalitesi bir cogunda ust duzeyde. yeni yeni barlar da acilmaya basladi, goz lounge'un goz lokal diye bir alt subesi var mesela.
  2014 yilbasi partisi, meydandaki curcuna ve izdihamdan uzakta kafi miktarda kalabalik, duzgun bir insan topluluguyla, canli muzigiyle, bir tatil yoresindeki en zevkli parti olmustur kanimca.

  alacati'da kalmak ve vakit gecirmek icin yegane yerdir hacimemis mahallesi.

  tips:

  kalmak icin: (bkz: kurabiye otel)
  yemek icin: (bkz: eflatun) (bkz: dutlu kahve)
 • çeşme'nin en güzel yeri.
 • 2-3 sene önce alaçatı'nın sempatik uzantısı olarak hayatımıza girdikten sonra bu yıl itibariyle alaçatı'yı tahtından etmiş mahalle. inanılmaz fazla bar ve restoran açılmış ve artık insan kalabalığından yürümek kolay değil. nereler açıldı, nerelere gitmeli diyenler bu listeden son gelişmeleri öğrenebilir.
 • biranın yanında çay tabağı boyutunda bir tabakta gelen çerezin 30 tl olmasına tepki gösterince garsonların "burası hacımemiş" diyerek champs elysees muamelesi yaptığı alaçatı mahallesi. hacımemiş'in adı domuz çukuruyken bile (evet eskiden domuzların indiği ıssız bi yermiş) bizim orda otelimiz vardı. ve fakat kimseye 30 tl'ye 3 fındık 6 fıstık 8 leblebi çakmadık. evet çakmadık diyorum çünkü bu terbiyesizliğin adı tam olarak bu. daha büyük terbiyesizlik ise insanlara "paran yoksa gelme burası hacımemiş" muamelesi yapılması. param var ama istanbullu şirketlerin yine istanbulluları kazıklamak için memleketimi kullanmasına daha fazla tahammülüm kalmadı.