şükela:  tümü | bugün
  • akp zamanında yasanmis bir olaydir. ciftciler artık traktorlerini ormana saklamaya başlamış.

kaynak : fox haber.

edit : kaynak

--- spoiler ---

sakarya kaynarca ilçesi güven köyünde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan mehmet bayrak ziraat bankası’ndan kullandığı krediyi ödeyemeyince, banka icra yoluyla evini sattı. bayrak’ın 23 aralık’ta satılığa çıkarılan evinin 197 bin liradan ihalesi açıldı, 104 bin liradan satışı gerçekleştirildi. bayrak aynı zamanda tarım kredi kooperatifi’ne de borçlu. bu borcu nedeniyle traktörü de hacizlik olan çiftçi aracını ormanda sakladığını söyleyerek anka haber ajansı’na konuştu.
    --- spoiler ---
  • sen git serdar ortacın borcu ertele gariban çiftçi traktör u saklasın evine haciz gelsin yazık
  • az önce izledim, ayıp hiç mi haber izlemiyorlar bu kadar mı uzaklaştınız halktan köylü milletin efendisidir sözünden artık kırsal, tarım, çiftçi hayvancılıkla uğraşanlar 4 ailenin daha fazla zenginleşsin diye köle oluyorlar.
  • çaresizliğin resmidir. çiftçinin düştüğü durumun haber halidir.
  • kılışlaroğlu ssk'yı batırdı.
  • sayın çiftçiler bokunuzu avuçlayın onu yiyin. bugün başınıza gelen ve yarın başınıza gelecek her şeyin sorumlusu kendinizsiniz.
  • traktore haciz gelemez.

ha keske gelse..
  • borçlu çiftçi ise geçim kaynağı olan traktör haciz edilemez.
    icra iflas kanunun 82/4 maddesi varken, icra dairelerinden haciz etme kararlarının çıkmasını çok enteresan bulduğum olay.

kaynak
  • bu haberi iktidarda chp varken düşündüm. aklıma şunlar geldi.

"çok ağır cumhuriyet halk partisi seçmeniyim. partimin temel düşünsel mantalitesinden vazgeçmiş değilim. bunlar atatürkçülüğün, seküler hayatın bir sonucu değildir. ekonomik buhran sürekli bir hal almışsa orada bir değişiklik şarttır. partim özellikle 2011'den sonra iktidarda olmanın rehavetiyle kural kanun dinlemeden ve ne yazık ki şımarıkça bazı davranışlar içine girerek dış yatırımcının motivasyonu başta olmak üzere insanlarda ülkeye duyulan bağı köreltmiştir. bu olaylar bu körelmenin yüzlerce örneğinden birisini temsil ediyor. ülkede iktidar değişikliğinin zamanı; kanun ve kuralları, adaleti, iktidarın halk korkusunu yeniden tatmak için gelmiştir. chp'li olarak ifade ediyorum bunu. partimden vazgeçmiş değilim. ama demokratik ülkeden de vazgeçmedim. farklı bir renk görmenin zamanı artık gelmiş görünüyor."
  • her şeyden önce iktidarı başarısız göstermek amacıyla icralık oluyorlar.
    daha önce intihar ediyorlardı.
    darbe yapmak amacıyla kaderleriyle oynuyorlar.
    tek dertleri ülkesi ıçın çırpınan iktidarı yıkmak demış mıydım
    ha eved