şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: red team)
  • pekka himanen, manuel castells ve linus torvalds bir araya gelip hackerların çalışma biçimi, düzeni, iş etiği, çalışma dürtüleri vs. üzerine ne söyler sorusunun cevabı. iş hayatına yıkıcı bir yaklaşım alt başlığı ile ayrıntı yay. bulmak mümkün. türkçe'ye çeviren şebnem kaptan.
  • 1973 doğumlu fin felsefeci pekka himanen'in, 1942 doğumlu ispanyol sosyolog manuel castells'in (kitabın epilogu) ve linux'un adını aldığı deha ve yine bir fin olan 1969 doğumlu linus torvalds'ın (kitabın prologu) yazdıkları, epilog* ve prologu* saymazsak, aslında tek başına pekka himanen'in yazdığı ingilizce tam adı "the hacker ethic and the spirit of the ınformation age" olan kitabın türkçe'ye kırpılarak çevrilmiş adıdır hacker etiği.
  • güzel kitap.

    benim özellikle sevdiğim kısmı;sanayi devrimi sonrası insanların “zamanı algılama” tanımlarının nasıl değiştiğine dair örnekleri oldu.

    sanayi devrimi öncesi;insanlar,kesin zaman tanımları kullanmazken,21.yüzyıl’da insanların her şey için dakika sayar oluşları,ve her şeyin kesin bir zamanı oluşu,yeni yüzyılda ne kadar meşgulsen o kadar üst tabakaya ait görünme durumu,”hız kültürü” bu kadar yaygınken ve her şey iletişim,ulaşım -teknolojinin dokunduğu bütün sistemler-insanlığa daha hızlı bir hayat sunmasına karşın insanların bu sürekli yaşadıkları “zamansızlık” tezatlığı ve şirketlerin bu hız bağımlılığını ve zamansızlık kavramını satarak ortaya çıkartmaya çalıştığı hazza yönelik seçim yapan tüketici kitlesi,baktığımız her yerde acelemiz olması gerektiğine bizi inandıran hız alt metinli reklamlar ve tüm bu yeni yüzyıldaki gelişmelere rağmen kendi zaman kavramını sadece kendisi tanımlayan hacker’lar kitapta oldukça güzel ele alınmış.