şükela:  tümü | bugün soru sor
 • pc'de internet tarayiciniz google chrome ise kesinlikle kullanmaniz gereken eklenti. web magazasinda hacker vision diye bir uygulama mevcut ve ucretsiz. uygulandiginda, fotograf olayindaki negatif efekti benzeri bir sey yapiyor web sayfasina. bu uygulama arkaplani siyaha, yazilari beyaza ceviriyor ve acayyip okuma kolayligi sagliyor. sadece yuklendikten sonra yukarda sagda cikan "h" isaretine tiklayin "resume" yapinca aktif hale geciyor, "pause" diyince devre disi kaliyor.

  arka fonu kendinden koyu renk olan siteleri ise acik renk yapiyor. onun icin ise o siteye girdiginizde, hacker vision butonunda “bu siteyi herzaman normal goster” secenegini isaretliyorsun, sorun kalmiyor.

  hacker vision pdf okurken de kullanilabiliyor. bunun icin hacker vision aktifken pdf dosyasina sag tiklayip chrome ile acin. surekli pdf formatinda bilimsel makale, ders notu vs okuyorsaniz chrome'u varsayilan pdf okuyucu olarak kaydedin.

  tavsiye ederim valla; kose yazisi, blog, gazete,bilimsel makale, facebook, twitter herbirseyi bu sekil okuyorum, gozler hic yorulmuyor.
 • f.lux'ın tıkandığı "zifiri karanlık" ortamı için bulunmaz nimet. github, whatsapp web, reddit, akademik ortamlar gibi gece modu bulunmayan sayfaları gözünüz kör olmadan okuyabilmenizi sağlıyor.

  bazı durumlarda resimleri de negative yapıyor ama hangi durumlar olduğunu daha tam olarak anlayamadım. örneğin google'da (google search, gmail) profil fotoğrafınız negative, ama github'da değil. youtube'da da profil fotosu düzgün. whatsapp'ta profil fotoları ve gönderilen fotolar düzgün, videolar da düzgün ama videoların thumbnailleri negative.

  edit: dark reader denedim. resimlerde daha tutarlı sonuç veriyor. ama iframe'lerde inversion yapmayabiliyor, örneğin gmail'deki soldaki hangouts frame'i. zenithgeist'in önerisiyle deluminate denedim, şimdilik en tutarlı sonucu o veriyor.
 • çok sonra öğrendiğim göz dostu harika program.