şükela:  tümü | bugün soru sor
  • oranienburger straße'den weinmeisterstraße'ye doğru uzanan meydan üzerinde ve trenyolunun altındaki kemer tavanlı dükkanlarda sahaftan antikacıya, dr. martens official store'dan komünizmin son kalesi tipli kafeye, manga ve çizgiromancılardan arap nargilecilere kadar çeşit çeşit mekanın bulunabileceği inanılmaz semt. berlinin küçük ve aşmış beyoğlu'su.
  • levis vintage clothing de burda bulunur ki kutlu bir mekandir. kim 1940´lardan harika bir levis jeane sahip olmak istemez ki?
  • fahiseler saat dokuzdan sonra sokaklarda fink atarlar, pezevenkleri de yüz metre ileridedir. öyle güzel fahiselerdir ki, türkiye'ye getir maken yap tadinda...
  • ilk gordugumde, sanirim burasi klasik, turistlerin ilk ugradigi, turistik gereksiz mekanlardan dedigim fakat daha sonra buyusune kapildigim, berlin'de en sevdigim yerlerden biri. gerek museum insel'e yakinligi, gerek super alisveris yapma olanaklari, gerek super yemekleri, gerekse super mekanlari, her yonden super bir yer yapmaktadir bu bolgeyi. cok merkezidir, cok guzeldir, cok keyiflidir. kendine has bir huzuru, coskuyu ve guzelligi bir arada barindirir. sehrin kalbi burada atiyormus gibi gelir bana hep, neden bilmem... ozetle berlin'e gidilirse mutlaka gidilmeli, dolasilmali, buralarda bir yerde oturup bir seyler yiyip icilmelidir..havalar guzelse, aksamlari ayri bir keyifli olur burasi..
  • sırf, adını bilmediğim (hackesche höfe olabilir), geçerken şans eseri içine daldığım o enfes iç içe geçmiş avlular silsilesi şeklinde tasarlanmış yapıyı görmek için bile hazır berlin'e gitmişken gezip görülmesi gereken semt. yıllar önce gelişim dünya ansiklopedisinde gördüğüm almanya'yı gördüm sanki burada.

    http://www.reise-weblog.de/…ckesche_hoefe-thumb.jpg

    edit: die hackeschen höfen diyor turcopolis