şükela:  tümü | bugün
 • londranın en geri kalmış bölgesi.
 • bazi universite yurtlarinin bulundugu garip, urkutucu, olmasa daha iyi bir semt. sokaklarinda yururken karsidan gelen birisi "i love you baby" diye kolunuzu tutup, sonra da normal bi seymis gibi yoluna devam edebilir. isin ilginc yani, hackney de belli bir sure gecirmis birisi olarak siz de yolunuza normal normal devam edersiniz. orasi hackney dir... hicbir sey yadirganmaz. ne sokaklarindaki "stop killing in hackney!" afisleri, ne de yurt yonetiminin, "burada kurban olmak istemiyorsaniz, kurban gibi yurumeyin, buralari biliyormus gibi yuruyun" sozleri...
 • türk - kürt - afrikalıların sokak sokak serpildiği bir zamanlar ev fiyatlarının acayip ucuz olduğu ancek bu günlerde suç oranlarının azalması ile fiyatların tavan yaptığı, sokaklarında çürümüş balık kokularının buram buram yayıldığı sevdiğimiz londra semti.. insan kendini gerçekten bir amerikan filminde harlem yada italyan mahallesi gibi bişeyde hisseder.
 • crack kullananlarin yogunlugu nedeniyle londralilarin crackney adini verdikleri yer.
 • yaklasik bir ayimi gecirdigim londra denince kesinlikle hayalinize getiremeyeceginiz bunun yani sira son 20 gundeki 4 genc insanin kurban oldugu genel londra suc dalgasinda 2 kisinin oldugu ama bir yandan da inanilmaz bi bicimde sadece 26 nolu otobuse binerek aldwych e sadece 15 dkya gidebileceginiz londranin en geri kalmis ama en hizli gelisen vede guvenlikli bir apartmanda daire fiyatinin 750 000 pound oldugu laptop cantasini kolunuzun degil kollarinizin altina alip yurudugunuz her saniye bi ambulans ya da polis sireni duyabieceginiz olaganustu kurt nufusu barindiran semt
  hic sevmedim seni hackney
 • ciddi ciddi bela geliyorum der modunda bir bölgedir. ben türküm, 10 kaplan gücündeyim falan demek hayra alamet değildir. alıverler ifadeni hem de bir adet, paket demiyorum bakın, bir adet sigara için falan.
  çoğunluğu afrikalı zencilerden oluşan, aralarında türkiye'den sığınmacı olarak gitmiş olanların da bulunduğu , ciddi anlamda bakımsız ve her anlamda pis bir bölgedir. istedikleri bölgeden ev alma hakları olan sığınmacı türkiye'lilerin ise neden orda kalma konusunda ısrarcı olduklarını anlayabilmiş değilim.
 • underground un ugrayamadıgı londra semtidir. yeni yapılan bir hat ancak dalston a ulastırılabilmektedir. trafik her daim sıkısıktır , sansınız varsa eger overground un kısıtlı guzergahından belki faydalanılabilir.
 • ev fiyatlari ve kiralarin giderek arttigi ve tehlikeli yada guvensiz olarak bilinmekte olsa da son birkac yilda populer olan, londra semti.
 • eger burada anlamsizca etrafina bakan asyalı turistler gorurseniz bilin ki binlerce pound harcamak için burberry outlet'ini arıyorlardır. zaten başka niçin hackney'e ugrasın ki bi turist değil mi?
 • az kuzeyinde mini mini bir springfield park vardir ki, zaman mekan durur orada. guvensizmis suymus buymus unutursunuz o manzara ve yesille karsi karsiya gelince.