*

şükela:  tümü | bugün
  • mel gibson'ın yöneteceği yeni film. ww2 filmi. andrew garfield oynayacakmış.

http://geektyrant.com/…ew-garfield-in-hacksaw-ridge
  • ilk fragman
    bakın özellikle "düştü" demedim.
  • kadrosu kallavi, fiyat cüz-i. (biri beni vursun lan)
  • fragmanda bir adet bombaya tekme atan adam gördüm galiba. bu nasıl bir fantezidir yahu. gerçi holivudda olunca baya havalı oluyor. bizdeyse cüneyt arkın çok rererö swh

neyse mel abinin yeni filmi imiş efendim. o kadar fantezi olsun artık. ilginç bir savaş filmine benziyor. mel abi savaşlara taktı. sürekli savaş üreten bir ülkede yaşamak bünyede böyle bir etki yaratıyor demek.
  • mel gibson'ın 10 yıl aradan sonra yönetmenliğe döndüğü film. kadro baya sağlam. vince vaughn var, hugo weaving var, avatar'daki eleman var. mel gibson'ın oğlu milo gibson'ın da küçük bi rolü varmış.

http://www.imdb.com/title/tt2119532/
  • şeref madalyası* almış bir vicdani retçiyi anlatan film. abd'de 4 kasımda vizyona giriyor, türkiye'de vizyona girme tarihi henüz belli değil anladığım kadarıyla.
  • 10 yıllık hasret bitmiş film... eminim çok da güzel bitmiştir.... bu hafta vizyonda...
  • venedik film festivali'nde 10 dakika ayakta alkışlanmış(trivia) merak uyandıran film. amerikan tarihinde ilk defa medal of honor verilen bir vicdani retçi(öldürmeyi reddetmiş) olan desmond thomas doss hakkındaymış. stephen colbert'e konuk olan mel gibson çok güzel bir şey söyledi ''it's about time someone told a real life superhero, one that doesn't wear spandex'' harbiden iki günde bir gösterime giren comic book herolardan kusma geldi. güzel yapsalar neyse...

mel gibson aynı programda başından geçen malum olaylarla ilgili de konuştu, bu konuya da değinmek istiyorum. bir insan ne kadar ünlü, zengin vs. olursa olsun çirkin söylemlerde bulunuyorsa sonuçlarına katlanmalı, ama çıkıp açık açık nefret söylemlerinde bulunmakla bilgin olmadan kayıt altına alınmanın bir farkı var. burada 'biri çirkin fikirlerini saklamayı başardığı sürece o kişinin ırkçı vs. olmasının bir önemi yoktur' demiyorum, söylemek istediğim şey şu, insan belli bir öfke noktasına ulaştığı zaman kendinin de inanmadığı, yapmayacağı bir çok şeyi söyleyebilir. bu o kişinin hayatının tamamını belirleyen bir şey olarak ölçüt alınmamalı. cezasını çekti, iyi ki de çekti, çünkü böyle şeylerin normalleşmeye başlaması yozlaşmanın işaretidir. işte o tür bir yozlaşma da toplumların felaketidir. bizde mesela rte 'affedersin ermeni diyen oldu' gibi bir laf söyleyebiliyor açık açık ve bu bir skandal olmuyor. işte böyle söylemlerin skandal olmadığı toplumlar bitmiştir. amerika'daki örneği de trump. zaten programda stephen colbert; do you ever look at donald trump and say 'how come i had to apologize and he might be president?' diyerek güzelce sokmuştur lafı.

ilgili programın youtube linki
  • ozellikle ikinci dunya savasi sahneleri mukemmel olan film. saving private ryan'dan beri bu kadar guzel ve gercekci savas sahnesi izlememistim. her zamanki gibi amerikan propagandasi var ama abartili degil. ayrica filmin basrolundeki kisi insan oldurmeyi reddeden birisi oldugundan insanin gucune gitmiyor propagandasi yapilmasi veya abartilmasi. savas baslayana kadarki kisminda pek bi olay yok ama savas basladiktan sonrasi cidden baya guzel. tavsiye olunur.