şükela:  tümü | bugün
  • bbc'nin sivas'ta karamollaoğlu'nun mitingi sebebiyle yaptığı sokak röportajındaki üzücü açıklama. esnaf arkadaşımızın her cümlesi beni dehşete düşürdü;

"erdoğan, sultan abdulhamit han'ın projelerini gerçekleştirmiş bir insan; marmaray olsun, kanal istanbul projesi olsun. haçlılar üçüncü havalimanı açılsın istemiyor. neden? çünkü almanya'nın geçim kaynağı yüzde 50 hava ulaşımıdır. ama erdoğan havalimanını yapmakta diretti, milletin çıkarlarını düşündü."

röportajda umut verici açıklamalar da yok değil. sivas da akp'nin kalelerindendir sonuçta.

bbc türkçe
  • evet. hatta yuvarlak masa şövalyeleri canımız ciğerimiz tayyibimize suikast düzenlemişler fakat istihbarat teşkilatımızın üstün gayretleriyle bu girişim başarısızlığa uğramıştır. tabii bunların hepsinin altında zamanında osmanlı'nın viyana'ya dayanmış olmasının ezikliği ve mahzunluğu yatıyor.
  • alman'ların elinde olsa her ilimize, ilçemize hatta köyümüze havaalanı açarlar. airbus projesinde, fransa ve diğer avrupa ülkeleri ile neticede katma değeri yüksek teknoloji üretiyorlar. havaalanları için gerekli elektronik donanım filan adamların sanayi üretimi.

alman olsam mesela, yol yapımını da kıskanmam. neden kıskanayım, araba satıyorum, teknoloji satıyorum, türkiye'yi neticede "pazar" olarak kullanıyorum.

neden kıskanıyorum. işte, kalan sürede, m.ince, m.akşener, t.karamollaoğlu halka bunları anlatmalı.
    ki halk nasıl aldagıldığının farkına varabilsin.
  • cehalet ne güzel bişey lan. almanların geçim kaynağı yüzde 50 hava ulaşımıymış vay amına koyim. milyarlarca euro cari fazla veren almanyanın geçim kaynağı. çok güzel şey cehalet bu derece cahil olmak isterdim şu hayatta.