şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kadınlar)

edit: beşiktaş.

bir de kimse yazmadan yazayım. anket.
  • (bkz: rakı)

sosyal ortamda her hangi bir şekilde rakı konusu açılması durumunda, rakıya aşırı şekilde anlamalar yükleyen en az bir kişi çıkacaktır. rakı şöyle içilmeli, rakı bardağı tutma adabı, rakı masasında olmazsa rakının bize küseceği mezeler, rakı ciğere doldurulmadan mideye doldurulmaz vb..

arkadaş, bildiğin güzel bir içkimizdir rakı bunun dışında başka bir şey ifade etmiyor benim için. olursa oturur güzel sohbetle içerim her içkide yaptığım gibi.

sanıyorum dünya genelinde şaraba yüklenen aşırı anlamı kıskanmış olmalıyız ki millet olarak, böyle bir konu ortaya çıkmış.
  • kahve falı ve rüyalar.
  • (bkz: yalnızlık)

alt tarafı kimseyi sallamayacak, kendi başına yetmeyi başaracak, güçlü olacaksın. bunu başaramayıp üstüne üstlük kendini insana/insanlara alıştırma eğilimini artırman seni daha çok bağımlı yapar. kendine bir sor. yıllardır paylaşıp yok ettiğin yalnızlığın için değdi mi o insanlara bağlılık göstermen.
  • insanların saniyelik olarak sana takılmak veya sadece gıcık etmek için sarf ettiği malca kelimeler. meselâ "mal" kelimesi. sen esasında öyle olmadığını bildiğin (hattâ karşındaki de senin öyle olmadığını bildiği) hâlde, haddinden fazla anlam yükleyip, "lan bana niye böyle dedi bu?" demeye başlarsın. boş ver siktir et, ne kafana takıyorsun dimi?

takıyorum işte...
  • çoğu zaman anlamsız bir eylemmiş gibi bahsedilir lakin öyle değildir.
    bir nesne, diyelim ki dünyanın en saçma nesnesi, hayatla kurduğu bağ olabilir insanın. benim de böyle bağ kurduğum bir nesne var. tanıdığım insanların da var ya da vardır eminim.

bir de, anlam yüklemenin "haddi"ni kim belirliyor ki? ortada bir hastalık yoksa, anlam yüklemekte de sıkıntı yok bence.
  • (bkz: korku) sevgi eksikliğidir.sorun sevgide korkuda değil.
  • (bkz: para)
    istersen milyar dolarlar içinde yaşa; eninde sonunda gireceğin yer 3 metrekare...
  • bir örnek olarak;
    ölen rockstarların ardından, ekşicilerin kendilerini yerlere ata ata ağlamalarıdır.
  • (bkz: seks)