şükela:  tümü | bugün
554 entry daha
  • online chat’te dönen “baldır” muhabbeti nedir anlamadığım yarışma.
  • büyük ödüllü yarışmalardan önce genellikle bir bahane bularak tüm kullanıcılarına joker veren uygulama.bunu bir iyi niyet göstergesi olarak yansıtıyorlar fakat asıl amaç ödülü daha fazla kişiye bölüştürmek.
  • 60.000 liralık rekor ödüllü yarışmasında donma sorunu yaşayarak oyundan atılmama neden olup kaldığı yerden devam eden kendi teknik yetersizliklerinin cezasını yarışmacılara ödettiren uzak durulması gereken yarışma programı
  • (bkz: hadi pişmanlıktır)

en son 50 bin lira ödül vereceğiz diyip paycell reklamı izlettikten sonra “teknik hata” nedeniyle yarışmayı iptal ettikten sonra silmiştim. hatta iletişim bölümünden verdiğim izinlere istinaden aldıkları bilgilerimi de sildirmiştim.
  • bugün rekor ödül dedikleri yarışmayı 36.000 kişi bilmiştir (kişi başı 1.66 lira) ama 30.000 kişisi bot olduğunu düşünüyorum. 1. soruda katılım sayısı 690.000 kişi vardı fakat 720.000 kişi doğru cevapladı.
    botlar olmasa kişibaşı 10 tl vereceklerdi.
    işleri güçleri yalan dolan.
  • bu akşam 60 bin tl ödül vaadiyle yaklaşık 700 bin kişiye reklam yapan dahice buluş.
  • üç kere yarışıp kazandığım yarışma. kazanç: 3lira 12 kuruş. bu hızla seneye bir öğle yemeği parası kazanırım. azımsamıyorum o da bir şey.
  • üç jokerim vardı, belli bir soruya kadar geldim ama sorulardan birinde geç kaldınız demeye başladı ve son soru dahil ondan önceki soruların cevaplarını bilmeme rağmen seçemedim ve yarışmayı kazananların içine giremedim.

biz de yazılım geliştiriyoruz ama böyle şeyler yaşadığımızda hemen düzeltmeye çalışıyoruz. niye çünkü müşteriler ülkedeki en hayvan şirketler, gecikirsen sonuç belli. ama müşteri vatandaş olunca izlet reklamı gerisini koyver gitsin. hadi'yi geliştiren şirket zaten malum.

tanım: başarısız yazılıma sahip yarışma.
  • herkesin içinde olan "kim 500 milyar ister"e katılma isteğini günümüz teknolojisiyle buluşturup , bu heyecanı iliklerimize kadar yaşamımıza sebep olan online bilgi yarışması.

kişisel tanımı ise 2 aydır kullanılan toplamda 49 lira ödeme almamı sağlayan uygulama , evet buralar dutlukken daha çok kazanabiliyorduk.

edit : kim 500 milyar ister'i hata olarak görüp yeşillendiren yazarların dikkatine , sözlük yaş ortalamasını düşürdüğünüz için hepinizden tek tek öpücük alacağım haberiniz olsun.
  • çok pis ibneliklerin döndüğü yarisma. şöyle ki geçen yarışmalardan birinde sunucu sonucu ekrana gelmeden kaç kişi bildiğini söylemişti ama ekrana sonuç ekrana geldiğinde sunucunun verdiği ile 30-40 k fark vardı. yarışmaları kaydedecek kadar manyak olan var mı bilmem ama bunun dışında da anlık yayın olduğu için kanıt sunulamiyor.
1 entry daha