şükela:  tümü | bugün
  • bence başık, cevap beklenmiyor diye düzeltilmeli. çünkü, eleman soru soruyor, karşıdaki cevaba başladığı an kesip başka bir şey soruyor; çocuk ona da cevap vereyim diyor onu da kesip başka bir şey soruyor.
    saçma sapan bir video olmuş kısacası.
  • (bkz: sözler köşkü)

bu adamlara sorularındaki ve kendi vermeye kalktıkları cevaplarındaki hatalarla ilgili bir yazı yazmış, sonra da isterlerse kendileriyle bu şekilde bir sokak röportajı yapabileceğimizi söylemiştim. pek tabii ki kimseden yanıt manıt gelmedi.

bakın isteyen istediğine inanabilir, gerçekten hiç umrumda değil. ama bu "inanç" konularını bilimle harmanlamaya çalışmayın işte, olmuyor, olmayacak. ha tartışalım ben severim bilimsel tartışma da, olmuyor abi. sen 6-7 günde yarattık diyip elinde patlayınca "çağ demek çağ" dersen olmaz o iş.

izlemedim bile, ama bu da farklı değildir malesef.
    ha bu arada bu tarzda bir çok videolarında şöyle ateist böyle ateist diye kendi "evlerinden" bilinen bir çok insanın oynadığı da defalarca yazılıp çizildi zaten.

arkadaş hodri meydan, gelin benimle yapın lan çekim?
  • izlemeye tahammül edemedim. elemanın soruları oturup mantıklı bir şekilde tartışılsa tamam güzel ve çok da güzel cevap verilebilecek şeyler ama kendisi sorduğu kişileri dinlemeyi resmen reddediyor. tutturmuş bir entropi kanunu entropi kanunu diye ama bilimle açıklamaya çalıştığı şeyler insanın çamurdan yaratılması dünyanın 7 günde var olması falan. peki bunu entropi kanunuyla açıkladığında ne kadar mantıklı geliyor 7gün. bilimsel olarak söylemeyebildiği tek şey evren’in bir başlangıcının olduğu ki bu da tanrı’yı var etmez.

hele portakal örneğini düşünmek bile istemiyorum. dolaylı yoldan seni salak yerime koyuyorum demektir bu karşıdakine. kuyaslanamayacak şeyleri aynı sonuca çıkartmaya çalışıyor. yani doğa da olsa onu var eden senin karnına girmesi için yapmıyor. bilinçli bir durum yok. doğal denge var.

şimdi saçma sapan yazanlar olacak falan boşuna yazmayın bu konuda tartışmaya girmicem. sadece videodaki adamın sürekli konuşarak karşısındakini konuşturmaması durumu var. tabi ateistim demekle ateist olan kişiler de yok değil. bir düşünceyi savunuyorsanız onu gerçekten benimseyin araştırın ve öğrenin.
  • beklenmesi için dinlenmesi gereken videodur. 3 dakika dayanabildim.