şükela:  tümü | bugün
  • bir sozluk yazari. hos gelmis.
  • sigara karşıtı kamu spotunda sürekli tekrarlanan laf.

adam koşturuyor, nefes alacak, "hadi baba"
    adam halı saha maçı yapıyor, nefes nefese, "hadi baba"
    adam düğünde oynuyor, dinlenecek biraz, "hadi baba"

biri de demiyor, "evladım dur iki dakika, bıdı bıdı yapma, öldürecekmisin beni"

babalarına gıcık evlatların spotu bu galiba.
    "zıkkım iç baba" deseler daha samimi ve gerçekçi olurdu.

not: tiryakiyim
  • inanılmaz sıkıntılı bir reklam filmi.

hani sigara ile ilgili ama bir sağlıkçıya danışıldığını düşünmüyorum. yanlış hatırlamıyorsam koşan, bisiklete binen, dans eden ve futbol oynayan ortada dört baba var.

dört tane de lan babamız anjina geçiriyor krizi daha da tetikliyelim, babamızı diğer tarafa aniden gönderelim diye kasan dört tane de hain evlat.

baba göğüs ağrısı mı? nefes darlığı mı? ağrın kola yayılıyor mu? boğulma hissi veya sıkışma hissi var mı diye soracağına bir kalp krizinin ilk belirtisi olabilecek efor halindeki duruma, anjina tablosuna hadi baba diye yavşakça yaklaşmak ne demek lan.

baba katili galiba bunlar.

sigaradan nefret eden beni bile tiksindirdi.
  • sigarayla ilgili bir kamu spotunda bol bol geçen söz. gördüğüm en garip reklamlardan biri olabilir. reklamdaki babalar bildiğin kendinden geçmiş, can verir gibi tıkanmış; evlatlar hala "hadiii babaaa" "hadii babaaa"

lan itoğluit adam geberiyor orda ne hadisi?
  • koah hastalığına dikkat çekmek istediğini düşündüğüm kamu spotu.
  • izlediğim her seferinde "ulan bırakın adam bir soluklansın" dediğim sigara spotudur.
    "sen yaparsın" diye devam eder. ölüyor adam, kalp krizi geçiriyor neyini yapsın.
  • "sigarayı da bırakırsın, ailenle geçirdiğin bu mutlu dakikaların tadını da çıkarırsın" mesajı vermek isteseler de bunda başarısız olmuşlar.

reklamı izleyen hemen herkes muhtemelen "amına kodumun hayırsızları adam orada ölüyor lan" demiştir.
  • ölmek üzere olan adama "hadi baba yaparsın" diyen evlatları barındırır. bırak adam son nefesini bari rahat versin. zaten hayatını zikip atmışsın adamı genç yaşta hasta etmişsin. neyse sakinim.
  • 14. yüzyılda yaşamış tütün evliyası. sardığı sigaraların hiç bitmediği rivayet edilir. bugün, gömülü olduğu türbeye boş paket bağlayıp dua edenlere şifa vermeye devam ediyor.