şükela:  tümü | bugün
 • hindi baba reklamının yayından kaldırılması diye okuduğum başlık. djsekfskfjsklş
 • kamu spotundaki babalar hakkın rahmetine kavuştuğu için geç kalınmış kaldırılmadır.

  düğünde zorla oyuna kaldırılan amca için ayrıca üzüldüm. ne istediniz lan adamdan, bırakın otursun sakin sakin limonatasını içsin.
 • cehaletin vücut bulmuş hali olan ülkem insanlarının nefes darlığı ve kalp krizi ayrımını yapamayacağı düşünülerek haklı olarak şikayet edilmiş, yanlış yönlendirme yapabilme ihtimali olan kamu spotudur. doktorun - batmanlı olup olmamasının hiçbir önemi yoktur burada - ifadesi aşağıdaki gibidir:

  --- spoiler ---

  kalp ve akciğer hastalarının en önemli belirtisi, nefes darlığıdır. birçok kalp hastasında nefes darlığı, kriz belirtisi veya kalp damar daralmasının belirtisidir. bu durumda yapılacak ilk iş mutlak istirahat ve en küçük harekete bile zorlamamaktır. yorgunluğa bağlı nefes darlığı ile ‘anjinal' nefes darlığını ayıramayan birinin, yakınını efora teşviki cinayet ile eşdeğerdir. bu ayırımı yapması mümkün olmayan bir toplulukta bu reklamın çok ciddi bir zarar içerdiğini belirterek reklamın kaldırılmasını istiyorum'.

  --- spoiler ---

  (bkz: adam haklı çıktı rıza baba)

  edit: imla
 • kaldırılmasında umut sarıkaya'nın da küçük de olsa bir etkisi vardır bence.
 • doktorun haklı şikayetinden bağımsız olarak; tv'de her çıktığında oksijen konsantratörüne bağlı koah hastası babamı fark edilebilecek şekilde moralsizleştirmesinden dolayı kaldırılmasına sevindiğim gelişme.

  ayrıca toplum refleksleri de göz önünde tutulmayıp tüm yönleri araştırılmadan nasıl kamu spotu hazırlanıyor diye merak edecek kadar iyi niyetimi bu bağnaz fikir dünyasında uyandığım her sabah yeni bir sansasyonu yaşayamaya mecbur kalarak kaybedeli çok oldu.