şükela:  tümü | bugün
  • yüksek konsantrasyon gerektirir. ben ne zaman bunu yapayım desem görüşürüzden önce haylaz bir hadi pörtleyiveriyor ağzımdan. garip.

(bkz: hadi görüşürüz)
  • savma/savuşma hıyarlığına binilmeyen muhabbetlerde olur.
  • çelik gibi sinir gerektiren eylem. bırak bunu yapabilmeyi, hadi görüşürüz diye başattığım vedalaşma merasimi tarafımca sonsuz döngüye sokulmaktadır.

- e hadi görüşürüz abi
    + eyv görüşürüz hadi
    - hadi görüşürüz...(la ben ne diyom)
    + görüşürük... *telefonu kapatır*
    - hadi...
  • ancak "tamam, oldu, o zaman" şeklinde bir ön kelimeyle mümkün olabiliyor, ben yapamadım.
  • diyemiyormuşum ben de bunu. farketmeyeydim iyiydi. hadi görüşürüz.
  • an itibariyle yapabildiğim hede. zor değil gerçekten inanırsanız başarırsınız denedim %100 çalışıyor
  • bunun bir de almancı versiyonu vardır. vedalaşırken illa ki o hadi araya girer, hadi çüs diye ağızdan çıkar. hadisiz söylemek imkansiz gibidir.

(bkz: hadi tschüss)
  • bir eylem cümlesini bitirdikten sonra görüşürüzde ki 'rüüüüüüz' ü eğer biraz uzatırsak azıcıkta olsa,biz hadi demeden görüşürüz diyemeyenler olarak başarabileceğimizi düşünüyorum.örnek vermek gerekirse;

-ben gidiyorum (buraya dikkat) görüşürüüüüüüüz.(ne kadar uzatırsan 'rüz' leri o kadar atlatabilirsin hadiyi).evet arkadaşlar kolay gelsin.

not:bu arada eylem cümlesi olması şart değil.
  • kopegim komut olarak hadiyi sectiginden beri bende takigim mumkun oldugunca gidelimmi diyerek turkcesini duzeltmeye cabaliyorum ama sonuc hadi de sakli.....